MojAndroid

Spoločnosť Fossil bola na trhu jedným z mála výrobcov, ktorí dokázali predstaviť hneď niekoľko modelov štýlových smart hodiniek za jeden kalendárny rok. Ich úspešnosť však pravdepodobne nebola postačujúca, keďže vedenie firmy ohlásilo definitívny odchod z trhu. Bližšie informácie zverejnil portál PhoneArena.

Fossil definitívne končí na trhu so smart hodinkami

Najväčším dôvodom odstúpenia z trhu je jednoznačne konkurencia. Technologický giganti totiž zaznamenávajú omnoho väčšie úspechy, čo sa týka predajov. Posledným predajným modelom značky Fossil teda zostane najnovší model hodiniek Gen 6. Podľa informácií zo zdroja sa ku situácií vyjadrila aj hovorkyňa spoločnosti, Amanda Castelli, ktorá vo svojej správe uviedla, že sa firma bude po novom zameriavať viac na rozvoj produktov v ostatných segmentoch. V správe ďalej uviedla:

Keďže oblasť inteligentných hodiniek sa za posledných niekoľko rokov výrazne vyvinula, urobili sme strategické rozhodnutie ukončiť podnikanie s inteligentnými hodinkami. Fossil Group presmeruje zdroje na podporu našej hlavnej sily a kľúčových segmentov nášho podnikania, ktoré nám naďalej poskytujú silné príležitosti rastu: navrhovanie a distribúcia vzrušujúcich tradičných hodiniek, šperkov a koženého tovaru pod našimi vlastnými, ako aj licencovanými značkami.

Amanda Castelli, hovorkyňa spoločnosti

Fossil Gen 6
Fossil Gen 6 | Zdroj: PhoneArena.com

Majitelia nových ale zároveň aj starších modelov smart hodiniek značky Fossil sa však nemusia obávať zrušenia podpory systémov. Firma totiž potvrdila, že bude zákazníkom poskytovať aktualizácie systému Wear OS ešte niekoľko rokov. Spoločnosť pravdepodobne bude v najbližších mesiacoch predávať svoje modely hodiniek vo výpredajoch, preto v prípade záujmu určite odporúčame sledovať ceny produktov značky Fossil.

Náš tip
Apple po novom umožní do svojich zariadení sťahovať aplikácie z obchodov tretích strán

29.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+