MojAndroid

Spoločnosť Samsung uvoľnila nové aktualizácie softvéru pre svoje smart hodinky Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2. Podľa portálu PhoneArena by mali priniesť nové ikonky do ich systému a vylepšiť jeho stabilitu.

Tizen OS dostáva nové ikonky pre vybrané aplikácie

Posledná veľká aktualizácia týchto dvoch smart hodiniek sa uskutočnila začiatkom apríla. Vylepšila sa ňou stabilita aplikácie pre zasielanie správ, stabilita Wi-Fi a stabilita a spoľahlivosť systému. Číselné označenie novej aktualizácie softvéru pre Galaxy Watch3 je R840XXU1BUE3 a R830XXU1DUE3 pre Galaxy Watch Active2.

Samsung Galaxy Watch3 aktualizácia | Foto: PhoneArena.com

Systém Tizen OS na týchto dvoch smart hodinkách zostáva v rovnakej verzii 5.5.0.2. Aktualizácia softvéru prináša vylepšenia ikon automatickej chôdze / behu a vylepšenie ikony Neaktívne časové výstrahy. Zároveň by mala byť opäť vylepšená aj stabilita systému. Dostupnosť aktualizácie si môžete overiť v aplikácii Galaxy Wearable, ktorú by ste mali mať nainštalovanú vo vašom smartfóne.

Samsung Galaxy Watch3 by mali byť posledné hodinky s Tizen OS

Už v júli by mala spoločnosť Samsung predstaviť svoje nové smart hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch Active 4. V prípade Active verzie by tak mala preskočiť číselné označenie Galaxy Watch Active3 a zjednotiť ho s klasickým modelom. Najväčšia zmena bude však v operačnom systéme, pretože Tizen OS by mal byť nahradený novým systémom, ktorý vznikne zlúčením Tizen OS a Wear OS.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nový systém má umožniť rýchlejšie otváranie aplikácií, predĺženie výdrže batérií a nové možnosti vrátane ďalších ciferníkov hodiniek. Najpodstatnejšou zmenou by ale malo byť väčšie množstvo aplikácií tretích strán k stiahnutiu. Domovská obrazovka bude prispôsobiteľnejšia a hovorilo sa o možnom monitore glukózy v krvi obidva modely hodiniek.

Táto funkcia monitorovania zdravia by umožnila diabetikom závislým od inzulínu otestovať sa pred každým jedlom. Nemuseli by si tak odoberať krv, dávať ju na jednorazový a drahý testovací prúžok a následne ho vkladať do glukomera. Rovnakú funkciu údajne chystá aj konkurenčná spoločnosť Apple pre svoje smart hodinky Apple Watch série 7.

Náš tip
Google Fotky: Neobmedzené úložisko končí už zajtra! Čo bude ďalej?
31.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+