MojAndroid

Väčšina používateľov mobilných zariadení so systémom Android, upravuje nastavenia svojho smartfónu niekoľkokrát do dňa tak, aby prispôsobili napríklad hlasitosť vyzváňania prostrediu, v ktorom sa nachádzajú. Pretože otvorenosť systému Android umožňuje vytvoriť aplikácie, ktoré pristupujú a menia nastavenia daného zariadenia, slovenskí vývojári z firmy ideas2market prišli so zaujímavým nástrojom Smart Assistant with NFC tools, ktorý tento proces automatizuje na základe toho, kde sa nachádzate.

SmartAssistant Android aplikácia

Aplikácia Smart Assistant with NFC tools uľahčuje život ľuďom tým, že si môžu automatizovať svoj telefón podľa technológií NFC, GPS alebo Wi-Fi. Povedzme, že ste študent a často si zabúdate vypnúť zvonenia po príchode do školy. Stačí si len vytvoriť odpovedajúci profil a aplikácia tento úkon hravo zvládne za vás. Prvé spustenie je sprevádzané spomínanou tvorbou profilov. V prvej časti si vyberiete ikonu a odpovedajúci názov profilu a ďalej pokračujete výberom “spúšte”, na základe ktorej sa profil aktivuje. Môžete si vybrať názov Wi-Fi siete, ktorú máte uloženú v zariadení a pomocou ktorej sa pripájate na internet automaticky na danom nieste. Iným spôsobom aktivácie je tzv “GPS trigger”, kde si na mape zvolíte miesto, na ktorom sa profil aktivuje. V ďalšom okne už len stačí vybrať nastavenia, ktoré sa majú zmeniť (vypnúť mobilné dáta, zapnúť bluetooth, zmeniť hlasitosť a pod.) prípadne zvoliť aká akcia sa má vykonať (otvoriť prehliadač s adresou, napísať SMS správu a iné.).

Smart Assistant with NFC tools Android aplikacia Smart Assistant with NFC tools Android aplikacia Smart Assistant with NFC tools Android aplikacia

Aplikácia Smart Assistant with NFC tools je po dizajnovej, ale aj funkčnej stránke veľmi kvalitne spracovaná a dobre poslúži v rôznych situáciách. Počas testovania pracovala veľmi plynulo a stabilne bez pádov. Ako plynie aj z názvu, aplikácia okrem spomínanej funkcionality ponúka nástroje pre správu NFC tagov. Ak sa teda rozhodnete svoje Android zariadenia automatizovať, vyskúšajte aplikáciu Smart Assistant, ktorú si stiahnete z obchodu Google Play kliknutím na nižšie uvedený widget.  Verzia zdarma zobrazuje reklamy a je obmedzená na vytvorenie 3 profilov a 2 akcií. Vrámci nákupov vo vnútri aplikácie si môžete zaplatiť menej obmedzenú Lite verziu za 1,49 € alebo neobmedzenú Pro verziu za 5,99 €.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+