MojAndroid

Český a slovenský rozhlas dnes predstavil nové aplikácie pre mobilné platformy Android a iPhone. Živé vysielanie všetkých staníc Slovenského a Českého rozhlasu môžete počúvať priamo zo svojho Android telefónu. Aplikácia Slovenský rozhlas ponúka vysielanie nasledovných rozhlasových staníc: rádio Slovensko, Rádio Regina Bratislava, Regina Banská Bystrica, Radio Regina Košice, Devín, Rádio FM, Patria, RSI, Klasika, Litera a Junior.

Aplikácia ponúka nastaviť kvalitu zvuku (nízka a vysoká), povoliť nahrávanie a je možné povoliť rádio aj ako budík, čím si môžete spestriť ranné vstávanie vysielaním niektorej stanice Slovenského rozhlasu. Aplikácia naviac podporuje nahrávanie do formátu MP3 alebo Podcasting. Užívatelia Českého rozhlasu si napríklad môžu stiahnuť požadovanú reláciu priamo do mobilného zariadenia. Okrem toho sú k dispozícii aj špeciálne streamy rozhlasových webových stránok pre teenagerov.

Aplikácia podporuje multitaskung, čo znamená, že je možné pri počúvaní stanice súčasne používať aj ďalšie funkcie telefónu. Aplikácia podporuje OS Android 1.6 a vyšší.

Autor aplikácie: Alexander Chernykh.

12.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+