MojAndroid

Slack nie je žiadnou novinkou, no predsa si dokázal získať pozornosť verejnosti. Ide o akýsi hybrid komunikátora, e-mailového klienta a sociálnych sietí, ktorý využívajú aj spoločnosti ako Adobe, Sony či eBay. Viac ako 125 ľudí využíva túto aplikáciu každý deň v priemere asi 10 hodín. Celkovo ide asi o 13 000 rôznych pracovných tímov, kde sa aplikácia osvedčila najlepšie. A ako vlastne ten Slack funguje?

Slack je jedno veľké zberné miesto na informácie. Tie sa ale nestrácajú ako napríklad v Gmaily, ale sú rozdelené do vlastných skupín, pričom v každej z nich je dostupný vlastný chat. Členovia danej skupiny si medzi sebou môžu posielať súkromné správy, zadávať si úlohy, prispievať na nástenku projektu, či napríklad synchronizovať Slack s to-do aplikáciami ako napr. Asana, ktorú využívame aj my v MôjAndroid.sk. Autorom produktu Slack je Stewart Butterfield, ktorý vraj e-mailového klienta neotvoril už 4 roky. Za jeho menom stojí aj projekt Flickr, ktorý vybudoval najmä pre fotografov a fanúšikov dizajnu.

slack-desktop-integrations.0

Silnou stránkou aplikácie Slack je aj vyhľadávanie. To je na vyššej úrovni než dosahuje väčšina klientov na elektronickú poštu a staršie dáta sú dostupné aj pre nových členov tímov. To je rozdiel medzi Slackom a napríklad Gmailom, kde nový používateľ začína s ničím, prázdnou schránkou. Prepracovaná komunikácia a extra funkcie ako vyhľadávanie či rozdeľovanie správ a úloh do samostatných skupín pomáhajú v pracovných tímoch so zvýšením produktivity. Slack sa tak stáva v mnohých prípadoch jediným spojením medzi používateľom, pracovným tímom a svetom. Autori projektu očakávajú do konca roka dvojnásobný nárast používateľov a my veríme, že sa im to podarí. Slack je totižto komplexnou a vylepšenou náhradou za niečo, čo považuje každý z nás za samozrejmosť. Viac si o tomto produkte prečítajte na oficiálnych stránkach Slack.

Zdroj: TheVerge

13.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+