MojAndroid

Najnovšie informácie naznačujú, že si ešte nejaký ten rok počkáme na oficiálny príchod skladacieho iPhonu s ohybným displejom. Apple by mal pracovať na prototypoch takéhoto zariadenia. Zopár rokov sa však snažili nadšenci s pomenovaním Tech Aesthetics vytvoriť svoj vlastný skladací iPhone a konečne sa im to podarilo. Informácie priniesol portál GSMArena.

Zaujímavý projekt, ktorého výsledkom je takzvaný iPhone V

Ich skladací iPhone je založený na komponentoch z iPhonu X. Svoj počin nazvali iPhone V a usilovne na ňom pracovali až 5 rokov. Tím upravil obrazovku tohto smartfónu, respektíve nahradil jej neohybné časti ako napríklad dotykový panel. Ako si viete predstaviť, proces vyhotovenia takéhoto zariadenia bol extrémne náročný a potrebných bolo až 37 obrazoviek, dokým sa podarilo vytvoriť jednu použiteľnú práve pre finálny iPhone V.

iPhone V
iPhone V | Zdroj: GSMArena.com

Proces výroby ohybného iPhonu si vyžiadal aj dve Motoroly Razr 2019, do tela ktorých boli umiestnené jednotlivé komponenty z pôvodného iPhonu X. Výsledný produkt má však iba 1000 mAh batériu kvôli priestorovým obmedzeniam. Telefón žiaľ nepodporuje ani MagSafe.

iPhone V
iPhone V | Zdroj: GSMArena.com

Tech Aesthetics pripravili aj pomocou jailbreaku modifikovali operačný systém iOS, aby sa vedel lepšie prispôsobiť ohybným obrazovkám. Výsledkom je podpora pre používanie dvoch aplikácií súčasne. Táto funkcia stále nie je v iOS prítomná, zatiaľ čo Android ňou disponuje už roky, a to nielen na skladacích modeloch. Čo na takýto vlastný výtvor hovoríte? Za nás skutočne úctyhodný výkon!

Náš tip
Si to ty vo videu? Podvod cez Facebook Messenger stále aktuálny

15.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+