MojAndroid

Na našom webe nájdete niekoľko recenzií na rôzne USB nabíjačky, ktoré pomáhajú vyriešiť problém s nedostatočnou kapacitou batérií dnešných Android smartfónov. Medzi tie najnovšie patrí Verbatim Portable Power BankCooler Master POWER FORT alebo PowerTraveller. Pre všetkých cyklistov však máme vynikajúcu správu. Na populárnej stránke davového financovania KickStarter sa objavil nový projekt s názvom Siva Cycle Atom externá nabíjačka, ktorá získava energiu pri jazde na bicykli. Generátor je možné namontovať na väčšinu štandardných rámov v priebehu niekoľkých minút a súčasťou je aj batéria, ktorú je možné oddeliť a nabitú vziať so sebou.

Silva Cycle Atom nabijacka na bicykel

Siva Cycle Atom využíva kinetickú energiu, ktorú vytvárate jazdou na bicykli na nabíjanie vášho zariadenia priamo alebo na nabíjanie externej batérie s kapacitou 1300 mAh, ktorá je súčasťou konštrukcie. Túto môžete jednoducho vybrať a využiť na nabíjanie kdekoľvek potrebujete. Pri rýchlosti 3 mph je generátor schopný dodávať výstupný výkon 0,75 W, pri 10 mph je to 3W a pri 15 mph je obmedzený na 4,5W. To znamená, že elektronika je chránená aj keď sa budete jazdiť vyššími rýchlosťami. Pri priemernej rýchlosti sa batéria dokáže nabiť za približne 5 hodín.

Siva Cycle atomTakáto nabíjačka padne vhod nielen používateľom, ktorí používajú bicykel ako dopravný prostriedok či už do práce alebo do školy, ale aj tím, ktorí pravidelne športujú. Jediný háčik je v tom, že autori projektu potrebujú 85 000 dolárov na zahájenie masovej výroby a na to potrebujú vašu pomoc. V čase písania mali na konte už na konte približne 64 000 dolárov. V prípade, že sa rozhodnete prispieť, projekt Siva Cycle Atom nájdete na tomto odkaze. Predpokladaná predajná cena nabíjačky bude 105 dolárov a na Kickstarteri si ju budete môcť zaobstarať s predstihom so zľavou 20 dolárov.

Zdroj: androidauthority

27.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+