MojAndroid

Spoločnosť Silicon Image, dodávateľ riešení konektivity zariadení, priniesla na trh nový konektor, ktorý podporuje HDMI prenos a aj normu MHL pri nizkej spotrebe a s možnosťou rýchleho prehrávania a prenosu dát.

MHL 1080p 60 Hz technológia poskytuje možnosť prenosu nekomprimovaného videa až s 8 kanálmi pre digitálny zvuk a umožňuje prenos videa vo Full HD rozlíšení.  Aplikácie, hry, fotky, video zo smartfónu si môžete prehrať na svojom Full HD televízore, ktorý je vybavený MHL alebo HDMI portom.

„ Explozívny nárast MHL zariadení v rokoch 2011 a 2012, kedy výrobcovia smartfónov a tabletov pridávajú tento konektor do svojich zariadení, umožňuje zákazníkom pripojiť svoje zariadenia prostredníctvom „plug and play“ k displejom od najnižšieho rozlíšenia až po maximálne,“ povedal Ron Richter, riaditeľ v Silicon Image. „Silicon Image je duálny HDMI / MHL, ktorý umožňuje rýchly prenos dát medzi zariadeniami.“

V roku 2011 bolo dodaných viac ako 50 miliónov MHL zariadení, ktoré sa rozrastajú a stabilne pribúdajú na trh ďalšie v podobe smartfónov, tabletov, televízorov, domácich kín a rôzneho príslušenstva.

Silicon Image  zahŕňa širokú škálu riešení pre HDMI a MHL technológie, ISP jadrá kamier, H.264, MPEG-1/2 a VC-1 video dekodéry s rozlíšením až 4Kx2K, Serial ATA (SATA ) úložiská a RAID radiče.

Viac informácií môžete získať na tejto adrese alebo si môžete kliknúť na tento link, kde nájdete podporované zariadenia.

Zdroj: Endadget, Silicon Image – tlačová správa

29.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+