MojAndroid

Sharp na veľtrhu CES v Las Vegas ukázal nový typ displejov, ktoré dokáže vyrobiť v podstate v akomkoľvek tvare. Tieto energeticky nenáročné IGZO displeje nedisponujú žiadnymi rámikmi a tak ich je možné ľubovoľne tvarovať. Spoločnosť ich plánuje ich nasadenie najmä v automobilovom priemysle, kde by mohli vymeniť klasické analógové budíky alebo by sa dali použiť v palubnej doske ako hlavný monitor. Tieto displeje majú byť v komerčne dostupných automobiloch dostupné ale až v priebehu roku 2017.

dsc09835-1

Čo je podstatné je však to, že Sharp vie displej upraviť tak, aby reagoval aj na dotyky. Ich využitie v mobilnom priemysle je teda len otázkou času. Mohlo by to viesť k zaujímavým a unikátnym konceptom smartfónov či tabletov, ktoré by sa svojim vzhľadom výrazne odlíšili. Ako nový displej vyzerá, zisťoval portál engadget na výstave CES. Fotografie si môžete pozrieť nižšie.

dsc09838-1

dsc09845-1 dsc09840-1

7.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+