MojAndroid

Severnú Kóreu počas včerajšieho dňa postihol veľký výpadok internetového pripojenia, ktoré pocítili všetci jej obyvatelia. Spojenie s vonkajším svetom v Kórejskej ľudovej demokratickej republike zabezpečujú len štyri hlavné uzly, z ktorých včera nefungoval ani jeden. Celá krajina tak na niekoľko hodín prešla do “offline” režimu. “Pripojenie bolo už počas víkendu nestabilné, a hlavný sieťový uzol, ktorý spája krajinu s vonkajším svetom úplne vypovedal službu dnes ráno (22.12.2014),” povedal Doug Madory, riaditeľ internetovej analýzy v spoločnosti Dyn Research.

Výpadok trval presne 9 hodín a 31 minút, čo bolo jeho príčinou je však stále otázne. Do úvahy ale prichádza niekoľko možností. Jednou z nich je aj priamy útok na internetové pripojenie Severnej Kórei, ktorý by bol odvetou za hackerský útok na servery americkej spoločnosti Sony, pri ktorom boli odcudzené terabajty dát s dôvernými informáciami, a ktoré po vyhrážkach útočníkov boli aj príčinou zrušenia vianočnej premiéry komédie The Interview (tá sa zaoberá prípravou atentátu na severokórejského vodcu Kim Čong-una). Severná Kórea sa síce od útokov dištancovala, no podľa informácií dostupných americkej tajnej službe, ukazujú viaceré dôkazy práve na túto krajinu.

B5gaIViCYAAdptD

Inou príčinou výpadku by však mohla byť aj samotná sieťová infraštruktúra, ktorá je len málo udržiavaná. Prstom sa ukazuje aj na Čínu, cez ktorú vedú všetky hlavné sieťové pripojenia, ktoré zabezpečujú internet pre Severnú Kóreu. Bez dôkazov však momentálne presnú príčinu výpadku nie je možné určiť.

Zdroj: engadget

23.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+