MojAndroid

Chceli by ste sa ráno pri pohľade do zrkadla dozvedieť všetky pre vás podstatné informácie ako napríklad novinky zo sveta Androidu alebo predpoveď počasia? Ak áno, potom by sa vaša pozornosť mala upriamiť na novinku, ktorú prezentovala japonská spoločnosť Seraku – zrkadlo s názvom Smart Wash Basin. Ide o špeciálne zrkadlo určené nielen do domácností, ale napríklad aj do reštaurácií, barov, kaviarní alebo hocikde kde vás len napadne. Smart Wash Basin ukrýva v sebe Androidom poháňaný tablet s LCD displejom, ktorý je umiestnený hneď za polopriehľadným zrkadlom. To znamená, že obraz z LCD displeja, z opačnej strany zrkadla prejde cez polopriehľadnú vrstvu, no pri pohľade z predu si povrch zachováva reflektívne vlastnosti zrkadla.

Interakcia s používateľským prostredím sa uskutočňuje  bezdotykovým ovládaním rukou, ktorej poloha je snímaná pomocou proximity senzoru. Pre spustenie aplikácie alebo vybranie objektu na obrazovke stačí nad príslušnou časťou zrkadla roztvoriť ruku. Využiť môžete aj klasické dotykové ovládanie (vaše zrkadlo by však asi nezostalo dlho čisté). Ovládanie síce nereaguje úplne dokonale, ide však zatiaľ len o prototyp, ktorý sa možno nikdy nedočká oficiálnej produkcie. Zástupca spoločnosti však pre portál Verge povedal, že v blízkej budúcnosti majú dobrú šancu ho dokončiť.  Demonštráciu funkcií a ovládania Smart Wash Basin zrkadla môžete vidieť na videu nižšie.

Zdroj: androidauthority.com

15.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+