MojAndroid

Rozšírená či virtuálna realita sú poriadne skloňované pojmy v posledných mesiacoch. Neobišli, samozrejme, ani tohtoročný CES a svoju víziu rozšírenej reality predstavila napríklad aj startupová spoločnosť Caputer Labs. Prišla so svojím prototypom okuliarov s rozšírenou realitou s názvom Seer. Na jeho správnu funkciu treba umiestniť smartfón do slotu v okuliaroch. Tie obsahujú priezor, ktorý však nie je úplne uzavretý. Musíte byť totiž naďalej schopní vnímať i okolie. Napokon, nejde o absolútnu virtuálnu realitu – ale iba o jej rozšírenie.

Na poriadny chod zariadenia aj smartfónu však potrebujete v smartfóne nainštalovať aplikáciu. Potom sa zo smartfónu premietajú informácie pomocou systému zrkadiel na priezor, čo robí z priezoru HUD displej so 100 stupňovým zorným poľom. Appka navyše i sníma pohyby vašej hlavy, takže všetko v rozhraní by sa tomu malo prispôsobovať počas rozhliadania sa. Zaujímavosťou je, že tu je i kurzor, približne v strede, ktorým môžete vyberať objekty a „klikať“ na ne. To prebieha zatínaním vašich čeľustí.

Seer_Caputer1

Ide zatiaľ iba o prototyp a Caputer Labs plánuje so svojím produktom ešte len kampaň na Kickstarteri. Ak sa pýtate, na čo vôbec takéto zariadenia vzniká, spoločnosť má v tom jasno. Verí, že rozšírená realita sa stane jednou z najmocnejších a život meniacich technológií 21.storočia. Ľudský život spraví nie len zábavnejším, ale prinesie aj užitočné možnosti – tieto technológie totiž môžu využívať napríklad chirurgovia počas operácií, alebo rôzni inžinieri pri opravách a inštaláciách. Na okuliaroch by títo videli popisky a návod k jednotlivým častiam ľudského tela alebo súčiastkam. Caputer Labs sú presvedčení, že každý by sa predsa rád cítil ako skutočný Iron Man.

Seer2 Seer

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+