MojAndroid

Niekde sa šetriť musí. Zrejme takéhoto hesla sa držali zástupcovia firmy Samsung v Brazílii pri vytváraní továrne a vhodných pracovných podmienok pre zamestancov v nej. To sa však nepáčilo brazílskej vláde, ktorá na túto medzinárodnú korporáciu podala žalobu. Tá sa týka nevhodných pracovných podmienok v manufaktúre v meste Zona Franca de Manaus.

samsung

Podľa slov ministra práce dochádza v továrni na výrobu mobilných telefónov k hrubému porušeniu zákona o práci. Množstvo ľudí musí pri svojej práci stáť celé smeny bez prestávky, pričom sa tu nachádza len niekoľko stoličiek pre tých, ktorí sa už neudržia na vlastných nohách. Viacero zamestnancov z tejto továrne tiež zaznamenalo niekoľko chorôb a zdravotných problémov, začínajúc bolesťou chrbta a končiac zapálením šliach na nohách. Samsung tak musí čeliť obrovskej žalobe a súdu, štát navyše od Samsungu žiada aj kompenzáciu zdravotných následkov pre zamestnancov vo výške až 110 miliónov dolárov. Takmer polovica zamestnaných už v továrni nepracuje a podala okamžitú výpoveď.

Samsung Galaxy S5

Na žalobu samozrejme reagovalo takmer okamžite vedenie spoločnosti, ktoré vláde aj brazílskym médiám prisľúbilo plnú spoluprácu s vládnymi autoritami a vytvorenie vhodnejších podmienok pre prácu ľudí vo svojej továrni. Podľa ich vlastných slov chcú na tejto pôde vytvoriť “najlepšie pracovné podmienky vyhovujúce bezpečnosti, zdraviu a spokojnosti zamestnancov”. Uvidíme, či Samsungu pri súde pomôžu podobné výroky.

Zdroj: Engadget

14.8.2013
 • Denis Luke Dávidek

  takže samsung voderady nie je jediný, kde sa takéto niečo robí hmm

 • TS

  Potlesk snad si zoberu priklad aj u nad aj ked pochybujem..

 • Hax

  Čistý kórejský otrokári.

  • maar

   Súhlas,a to mám o jednu chybu menej : Čistí kórejskí otrokáry.

 • SS

  sú to kórejci,čínanci atď.. myslíte si že v LG, HTC, Huawei, atď. je to iné ???? Wake UP !

 • DaviX

  Konečne niekto to nenechá len tak :-) .

 • on nich uz nikdy nic nekupim!

+