MojAndroid

Niekde sa šetriť musí. Zrejme takéhoto hesla sa držali zástupcovia firmy Samsung v Brazílii pri vytváraní továrne a vhodných pracovných podmienok pre zamestancov v nej. To sa však nepáčilo brazílskej vláde, ktorá na túto medzinárodnú korporáciu podala žalobu. Tá sa týka nevhodných pracovných podmienok v manufaktúre v meste Zona Franca de Manaus.

samsung

Podľa slov ministra práce dochádza v továrni na výrobu mobilných telefónov k hrubému porušeniu zákona o práci. Množstvo ľudí musí pri svojej práci stáť celé smeny bez prestávky, pričom sa tu nachádza len niekoľko stoličiek pre tých, ktorí sa už neudržia na vlastných nohách. Viacero zamestnancov z tejto továrne tiež zaznamenalo niekoľko chorôb a zdravotných problémov, začínajúc bolesťou chrbta a končiac zapálením šliach na nohách. Samsung tak musí čeliť obrovskej žalobe a súdu, štát navyše od Samsungu žiada aj kompenzáciu zdravotných následkov pre zamestnancov vo výške až 110 miliónov dolárov. Takmer polovica zamestnaných už v továrni nepracuje a podala okamžitú výpoveď.

Samsung Galaxy S5

Na žalobu samozrejme reagovalo takmer okamžite vedenie spoločnosti, ktoré vláde aj brazílskym médiám prisľúbilo plnú spoluprácu s vládnymi autoritami a vytvorenie vhodnejších podmienok pre prácu ľudí vo svojej továrni. Podľa ich vlastných slov chcú na tejto pôde vytvoriť “najlepšie pracovné podmienky vyhovujúce bezpečnosti, zdraviu a spokojnosti zamestnancov”. Uvidíme, či Samsungu pri súde pomôžu podobné výroky.

Zdroj: Engadget

14.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+