MojAndroid

Spoločnosť Samsung spravila veľmi zaujímavý krok. Investovala 5 miliónov dolárov do online Pluto TV. Táto služba má v súčasnosti vyše 6 miliónov odberateľov a je jednou z najväčších bezplatných online TV služieb. Pluto TV streamuje live televízne kanály najrôznejšieho charakteru a jeho obsah tak tvorí všetko možné od varenia cez správy až po vysielanie pre deti. Spolu je to vyše 100 kanálov. Nakoľko je však služba bez poplatkov, treba sa vyzbrojiť nervami na vysielanie reklám.

Samsung bude z investície do tejto služby rozhodne výhodne ťažiť. Ako výrobca mobilných zariadení či televízorov bude poskytovať Pluto TV vo svojich produktoch. Balík online televíznych služieb ocení nejeden používateľ. Navyše, Pluto TV je tu okrem Androidu aj pre iOS zariadenia.

“Pluto TV je popredný poskytovateľ bezplatnej internetovej televízie v Amerike a vidíme v nej veľký potenciál pre spoločnosť. Rozšíri sa tak svojou ponukou divákom po svete,” hovorí Jihong Kim, senior investment manager zo Samsung Venture Investment Corporation.

Momentálne nie je jasné, kedy sa služba dostane do produktov, no vyzerá to tak, že (zatiaľ) bude obmedzená len na americký trh.

Sledujte nejakú online TV službu? Privítali by ste možnosť mať ju predinštalovanú vo svojom zariadení?

Zdroj: sammobile.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+