MojAndroid

Máme tu nový rok 2022 a prichádzajú už aj prvé zariadenia. Samsung len nedávno predstavil očakávaný Galaxy S21 FE, teraz prichádza na trh zariadenie z inej kategórie. Prenosný projektor Samsung The Freestyle je tým pravým pre tých, ktorí potrebujú maximálnu prenosnosť. Výrobca o novinke informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Samsung The Freestyle je kompaktný a prenosný

Ide o kompaktné zariadenie, ktoré ponúka funkcie domáceho kina a mnoho ďalších možností zábavy. Vďaka najnovším technológiám a mimoriadnej flexibilite ponúka najlepší možný obraz v rôznych podmienkach.

Samsung The Freestyle
Využitie nájde aj ako ambientné osvetlenie | Zdroj: Samsung

Projektor je určený skôr pre mladších používateľov a využitie nájde aj ako prenosný reproduktor či zariadenie na náladové osvetlenie. Vďaka kompaktným rozmerom a hmotnosti len 830 gramov je ľahko prenositeľný. Dokáže sa otáčať až o 180 stupňov, vďaka čomu má používateľ k dispozícii maximálnu flexibilitu.

The Freestyle je unikátny projektor skonštruovaný s ohľadom na maximálnu všestrannosť a flexibilitu, aby vychádzal v ústrety meniacemu sa životnému štýlu. Ponúka zábavu v ľubovoľnom prostredí a podmienkach presne podľa momentálneho priania a nálady užívateľov.“

Simon Sung, výkonný viceprezident a vedúci obchodného a marketingového tímu Visual Display Bussiness spoločnosti Samsung Electronics

Projektor, reproduktor či osvetlenie

Nechýbajú funkcie plne automatického vyrovnania a korekcie lichobežníkového skreslenia, ktoré sú pri tomto type zariadenia prakticky nutnosťou. Umožňujú prispôsobiť premietaný obraz každému povrchu v akomkoľvek uhle tak, aby bol vždy dokonale proporcionálny. Vďaka automatickému zaostrovaniu bude premietaný obraz vždy ostrý, a to až do veľkosti 100 palcov.

Samsung The Freestyle
Samsung The Freestyle | Zdroj: Samsung

Vstavaný dvojitý pasívny akustický reproduktor vyžaruje zvuk do všetkých smerov okolo projektora. Napájanie je možné buď pomocou klasickej zásuvky, ale aj z externých batérií s podporou USB-PD s výkomom 50 W/20 V a vyšším. Ide o prvý prenosný projektor, ktorý to dokáže bez nutnosti dodatočnej elektrickej inštalácie.

Samsung The Freestyle
Samsung The Freestyle | Zdroj: Samsung

Samsung The Freestyle ponúka aj smart funkcie, ktoré poznáme zo Samsung televízorov. Má vstavané streamovacie služby, funkcie pre zrkadlenie a casting, ktoré sú kompatibilné so smartfónmi s operačným systémom Android aj iOS.

Samsung The Freestyle: Cena a dostupnosť na Slovensku

Predobjednávky projektoru začnú už 17. januára, ostrý štart predaja na našom trhu sa očakáva v priebehu februára. Slovenská cena však zatiaľ nebola stanovená. Záujemcovia zo Slovenska sa môžu predregistrovať už teraz. 180. zaregistrovaný tento projektor dokonca môže vyhrať.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 10 Lite a Galaxy A72 dostávajú Android 12

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+