MojAndroid

Máme tu nový rok 2022 a prichádzajú už aj prvé zariadenia. Samsung len nedávno predstavil očakávaný Galaxy S21 FE, teraz prichádza na trh zariadenie z inej kategórie. Prenosný projektor Samsung The Freestyle je tým pravým pre tých, ktorí potrebujú maximálnu prenosnosť. Výrobca o novinke informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Samsung The Freestyle je kompaktný a prenosný

Ide o kompaktné zariadenie, ktoré ponúka funkcie domáceho kina a mnoho ďalších možností zábavy. Vďaka najnovším technológiám a mimoriadnej flexibilite ponúka najlepší možný obraz v rôznych podmienkach.

Samsung The Freestyle
Využitie nájde aj ako ambientné osvetlenie | Zdroj: Samsung

Projektor je určený skôr pre mladších používateľov a využitie nájde aj ako prenosný reproduktor či zariadenie na náladové osvetlenie. Vďaka kompaktným rozmerom a hmotnosti len 830 gramov je ľahko prenositeľný. Dokáže sa otáčať až o 180 stupňov, vďaka čomu má používateľ k dispozícii maximálnu flexibilitu.

The Freestyle je unikátny projektor skonštruovaný s ohľadom na maximálnu všestrannosť a flexibilitu, aby vychádzal v ústrety meniacemu sa životnému štýlu. Ponúka zábavu v ľubovoľnom prostredí a podmienkach presne podľa momentálneho priania a nálady užívateľov.“

Simon Sung, výkonný viceprezident a vedúci obchodného a marketingového tímu Visual Display Bussiness spoločnosti Samsung Electronics

Projektor, reproduktor či osvetlenie

Nechýbajú funkcie plne automatického vyrovnania a korekcie lichobežníkového skreslenia, ktoré sú pri tomto type zariadenia prakticky nutnosťou. Umožňujú prispôsobiť premietaný obraz každému povrchu v akomkoľvek uhle tak, aby bol vždy dokonale proporcionálny. Vďaka automatickému zaostrovaniu bude premietaný obraz vždy ostrý, a to až do veľkosti 100 palcov.

Samsung The Freestyle
Samsung The Freestyle | Zdroj: Samsung

Vstavaný dvojitý pasívny akustický reproduktor vyžaruje zvuk do všetkých smerov okolo projektora. Napájanie je možné buď pomocou klasickej zásuvky, ale aj z externých batérií s podporou USB-PD s výkomom 50 W/20 V a vyšším. Ide o prvý prenosný projektor, ktorý to dokáže bez nutnosti dodatočnej elektrickej inštalácie.

Samsung The Freestyle
Samsung The Freestyle | Zdroj: Samsung

Samsung The Freestyle ponúka aj smart funkcie, ktoré poznáme zo Samsung televízorov. Má vstavané streamovacie služby, funkcie pre zrkadlenie a casting, ktoré sú kompatibilné so smartfónmi s operačným systémom Android aj iOS.

Samsung The Freestyle: Cena a dostupnosť na Slovensku

Predobjednávky projektoru začnú už 17. januára, ostrý štart predaja na našom trhu sa očakáva v priebehu februára. Slovenská cena je stanovená na 999 eur. Záujemcovia zo Slovenska sa môžu predregistrovať už teraz. 180. zaregistrovaný tento projektor dokonca môže vyhrať.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 10 Lite a Galaxy A72 dostávajú Android 12
5.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+