MojAndroid

O tom, že Samsung je jedným z najväčších inovátorov mobilného priemyslu, niet pochýb. Najnovšie to potvrdil aj odborný test od spoločnosti AnandTech, ktorý porovnal SuperAMOLED displeje 3 generácií vlajkových lodí od Samsungu – Galaxy S4, Galaxy S5 (LTE-A) a Galaxy S6. Cieľom testu bolo zistiť, ktorý zo SuperAMOLED panelov spotrebúva najmenej energie v porovnaní s jasom, ktorý testujúci neustále menili. Ide o dôležitý údaj, nakoľko sú SuperAMOLED panely známe tým, že spotrebúvajú množstvo energie najmä pri zobrazovaní bielej.

Samsung-test-displeja

Ako z testu vidieť, najlepšie dopadol Samsung Galaxy S6, ktorého ukazovateľ predstavuje hodnotu 2,21. Galaxy S5 mal pomer 2,66 (LTE verzia) a 3,02 (LTE-A verzia), a v prípade staršej Galaxy S4 išlo o hodnotu až 3,41. Obstojne v teste obstál aj Note 4 s pomerom 2,69. Podrobnosti z testovania môžete vidieť na nižšie priloženom grafe.

luminance-curve-S4-S6_575px

Samsung sa snaží neustále vylepšovať displeje vo svojich vlajkových lodiach a tento trend by mal aj pokračovať. Podľa odborníkov je potrebné znížiť spotrebu energie SuperAMOLED displejov ešte o 15 až 20%, aby bola porovnateľná s dnes používanými LCD panelmi. Aj napriek vyššej spotrebe energie patria SuperAMOLED displeje medzi najlepšie na trhu, čo dokazuje niekoľko nezávislých testov.

Náš tip
Displej Samsungu Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge je vraj najlepším

Zdroj: AnandTech

26.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+