MojAndroid

Samsung si na konferenciu do Las Vegas priniesol aj svoju druhú generáciu televízií radu Samsung SUHD TV. Ide o špičkové televízie s najmodernejšími technológiami a operačným systémom Tizen. Najväčšou novinkou je, že všetky televízie nového radu disponujú HDR obrazom, čo sa zrejme stáva tohtoročným novým trendom. Podobne ako LG, aj Samsung získal certifikát Ultra HD Premium, ktorý je udeľovaný výrobcom spĺňajúcim požiadavky UHD Aliancie. Môžete sa tak spoľahnúť na skutočne pekný obraz a živé farby.

Televízie Samsung SUHD TV sa dočkali vylepšení vo viacerých smeroch a znovu narstla aj hodnota maximálneho jasu obrazu, takže sa skutočne nebudete musieť obávať o ideálny zážitok zo sledovania. Vylepšený bol aj inteligentný ovládač, ktorý teraz rozozná akýkoľvek set-top box, konzolu, prehrávač či iné príslušenstvo k televízii, takže budete môcť všetky zariadenia ovládať jedným ovládačom. Miernymi vylepšeniami prešiel aj Smart Hub, ktorý ponúka všetky populárne aplikácie a k nim pribudol aj titul PlayStation Now. To vám umožní pristupovať až ku 300 hrám tejto platformy.

Najväčšou novinkou je ale integrácia s inteligentnými zariadeniami SmartThings. Z prostredia televízie budete môcť kontrolovať svetlá, teplotu a vykonávať ďalšie úlohy, pre ktoré by ste inak potrebovali zvláštny ovládač alebo aplikáciu. Samsung tiež predviedol svoju novú aplikáciu MediaSquares, ktorá umožní ľuďom v miestnosti hlasovať za prehrávané piesne, videá a dokonca sa takto môžu dohodnúť aj na tom, do akej reštaurácie sa pôjdu najesť. Aplikácia by mala byť dostupná v priebehu tohto roka, čo sa týky aj ceny a dostupnosti nových televízorov.

Zdroj: The Verge

6.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+