MojAndroid

Na tlačovej udalosti v Soule v Kórei, ktorá bola zameraná na nedávno predstavené novinky Galaxy Gear a Galaxy Note 3, vedenie Samsungu prezradilo, že spoločnosti plánuje “predstaviť smartfón so zahnutým displejom v októbri”. Žiaľ neboli prezradené ďalšie detaily o záhadnom zariadení a nie je známe ani to, či bude predinštalovaný Android alebo iný operačný systém. Informoval o tom portál The Verge.

Samsung-predstavil-prototyp-smartfónu-s-flexibilným-OLED-displejom

Spoločnosť Samsung predstavila už v minulosti nejaké zariadenia s podobným nápadom. Patrí tu napríklad Nexus S, ktorý disponoval malou krivkou, no jednalo sa len o sklo a nie samotný displej. Začiatkom roka sme na CES 2013 mohli vidieť prototyp smartfónu s flexibilným OLED displejom. Toto zariadenie malo displej na jednom okraji zalomený, čím vznikol priestor pre zobrazenie informácií, ako napríklad burzových správ alebo notifikácií. Neskôr v roku sme vás informovali o patentovanom zakrivenom dizajne smartfónu, ktorého celé telo bolo mierne ohnuté. Vedenie spoločnosti však odmietlo odpovedať na akékoľvek otázky ohľadom pripravovanej novinky a preto si budeme musieť počkať, kým sa neobjavia nejaké úniky a ďalšie informácie. Zatiaľ si môžete pozrieť koncept dizajnu Galaxy S5, ktorý sa zakladá na využití ohnutých rohov displeja.

Náš tip
Nový koncept Samsungu Galaxy S5 zaujme nielen dizajnom

Zdroj: The Verge

25.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+