MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sa objavili zaujímavé informácie o tom, že Samsung pridáva vo svojej politike krátku klauzulu, ktorá prakticky dovoľuje odpočúvať súkromné konverzácie pomocou mikrofónov vo svojich SmartTV. Mikrofóny sú totiž stále v pohotovosti a umožňujú hlasové ovládanie televízie, pričom pre prípad budúcich nezhôd sa Samsung poistil práve spomínanou klauzulou. Tá bola ale koncipovaná naozaj nešťastne a bežného užívateľa mohla zmiasť. Našťastie, kórejský výrobca uviedol veci na pravú mieru a prisľúbil nápravu v dohľadnom čase.

Klauzula v podmienkach používania televízií upozorňovala na to, že ak pri ovládaní televízie budete kombinovať hlasové povely so súkromnou konverzáciou, tieto nahrané diskusie budú odoslané tretej strane. Tou je v tomto prípade Nuance Communications, čo je spoločnosť, ktorá vyhodnocuje hlasové príkazy a prevádza ich do textovej podoby, aby vedel Samsung v budúcnosti ešte viac zdokonaliť hlasové ovládanie. Od začiatku tak bolo zrejmé, že toto zaznamenávanie konverzácii sa deje iba za účelom zdokonaľovania svojich produktov.

Samsung Smart TV HU7100-7

Samsung však pripustil nešťastnú formuláciu svojich užívateľských podmienok a prisľúbil nápravu. Rovnako ubezpečuje svojich zákazníkov, že nahrávané konverzácie nie sú použité nikde inde, ako v laboratóriu, kde sú zdokonalované funkcie hlasových povelov. Majitelia inteligentných televízorov od Samsungu sa tak nemusia obávať, že by ich kórejský gigant odpočúval počas súkromnej diskusie v obývačke. Práve naopak, Samsung načúva iba preto, aby mohol svoje produkty v budúcnosti ešte zlepšiť a zvýšiť tak úroveň komfortu pri používaní.

Zdroj: Samsung via Android Authority

13.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+