MojAndroid

Nie je všetko len o samotných smartfónoch. Aj keď Samsung ponúka modely, ktoré sú špičkou na trhu, častokrát to nestačí. Používatelia v poslednom období hľadajú skôr ekosystém. Samsung o tomto samozrejme vie, a preto je jeho ponuka naozaj široká. V rámci SmartThings je možné pomocou smartfónu ovládať prakticky čokoľvek.

Okrem toho tu máme aj príslušenstvo v podobe smart hodiniek či bezdrôtových slúchadiel. Samsung je stále najväčším výrobcom smartfónov na svete, s jeho modelmi sa určite aj vy stretávate denno-denne.

Quick Share. Čo to je a ako to funguje?

Pri takto veľkom objeme zariadení sa doslova ponúka funkcionalita Quick Share. Čo to je a ako to vlastne funguje?

Quick Share umožňuje používateľom pohodlné zdieľanie súborov medzi Galaxy zariadeniami. Už žiadne posielanie cez Bluetooth či pomocou četovacích aplikácií, ktoré vaše zábery skomprimujú. Pomocu Quick Share je to rýchle, vždy v plnej kvalite, a ešte aj bezpečné.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Funkcionalita umožňuje zdieľať súbory každého druhu. Či už ide o fotografie a videá, PDF súbory, dokumenty a ostatné. Súbory je možné poslať priamo niekomu vo vašej blízkosti, ale aj kdekoľvek vo svete. Takže ako na to? 

  1. Prejdeme na súbor, ktorý chceme poslať. V našom prípade je to fotografia
  2. Klikneme na ikonku zdieľania a vyberieme QuickShare
  3. Smartfón automaticky nájde Galaxy zariadenia, ktoré sa nachádzajú v okolí a ponúkne odoslanie
  4. Vyberieme zariadenie, na ktoré chceme fotografiu odoslať
  5. Hotovo, odoslané a prijaté.

Základom je správne nastavenie

Áno, je to také jednoduché. Na to, aby to takto pekne fungovalo, je potrebné mať smartfón aj správne nastavený. V prvom rade musí mať príjemca aktívnu funkcionalitu Quick Share. V nastaveniach si môže zvoliť, od koho bude súbory prijímať.

Quick Share
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Buď od kohokoľvek, kontaktov alebo nikoho. Pokiaľ vám teda prenos nefunguje, určite by ste mali zájsť do nastavení, pretože práve tu bude problém. Pravdepodobne máte zvolenú poslednú možnosť.

Zdieľajte s kýmkoľvek a kamkoľvek

Súbory v plnej kvalite je možné odoslať komukoľvek, nemusí sa vôbec nachádzať pri vás. Stačí po zvolení funkcie Quick Share ťuknúť na “Kopírovať prepojenie.” V tomto prípade sa súbor na určitý čas uploaduje na cloudové úložisko Samsungu a smartfón vám ponúkne link, pomocou ktorého sa k nemu dostanete.

Quick Share
Zdroj: Miroslav Schwamberg

 

Tento link stačí už len poslať osobe, s ktorou chcete daný súbor zdieľať a následne si ho môže stiahnuť. Odkiaľkoľvek, stačí jej na to len internetové pripojenie.

Skvelou možnosťou je aj zdieľanie pomocou QR kódu. Funguje to úplne rovnako. Súbor sa dočasne uploaduje na cloud Samsungu a vy dostanete QR kód, pomocou ktorého sa k nemu príjemca dostane. 

Quick Share
Zdroj: Miroslav Schwamberg

QR kód mu môžete odoslať prostredníctvom četovacej aplikácie, e-mailom a podobne. Prípadne si ho môže načítať, ak sa práve nachádza pri vás. Jednoduché a rýchle.

29.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+