MojAndroid

Samsung dnes na IFA 2013 obohatil trh inteligentných hodiniek o riešenie z vlastnej produkcie, ktoré získalo názov Galaxy Gear. V uplynulých mesiacoch sme zaznamenali mnoho únikov informácií a po predstavení môžeme povedať, že mnoho z nich sa zakladalo na pravde. Očakávaný produkt bol prezentovaný, ako skvelý spoločník pre Galaxy Note 3 a CEO spoločnosti J.K. Shin verí, že sa stane módnym doplnkom v mnohých krajinách.

Samsung-Galaxy-unpacked-IFA2013-21

Hodinky ponúkajú 1,63-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 320 x 320 pixelov a zabudovaný gyroskop, ktorý umožňuje určovať naklonenie zariadenia. Poháňané sú špeciálne navrhnutým procesorom, ktorý pracuje na frekvencii 800 MHz. Remienok hodiniek ukrýva na jednej zo strán dokonca aj BSI fotoaparát s automatickým zaostrovaním a rozlíšením 1,9 MPx, ktorý je možné aktivovať jednoducho dotykovým gestom a okrem fotografií využiť aj na natáčanie 10-sekundových video záberov v kvalite 720p a nižšej. Predchádzajúce informácie o 10-hodinovej výdrži batérie boli vyvrátené, nakoľko Galaxy Gear umožňujú využívanie počas celého dňa s výdržou 25 a viac hodín. To je vzhľadom na tento typ produktu veľmi slabá výdrž, čo vyústi v prípad, že si budete každý večer spolu so svojím smartfónom nabíjať aj hodiny. Nabíjanie je riešené prostredníctvom dokovacej stanice s micro USB konektorom.

Samsung-Galaxy-unpacked-IFA2013-41

S hodinkami je možné odpovedať na hovory zdvihnutím ruky a jej priložením k hlave, pričom hovor je možné realizovať za pomoci hodiniek, takže svoj smartfón nemusíte vyťahovať z vrecka. Vrámci tejto funkcionality je súčasťou zariadenia aj reproduktor a mikrofón, ktorý slúži aj na nahrávanie zvuku v spomínanom video zázname. Súčasťou hodiniek je hlasové ovládanie S-Voice. Ovládanie používateľského prostredia zloženého z “kariet” je riešené prostredníctvom dotykových gest, pričom obmedzené rozlíšenie umožňuje zobrazovať len jednu kartu. Na pravej strane hodiniek sa nachádza aj hardvérové tlačidlo, ktoré používateľa zavedie na domovskú obrazovku jedným stlačením, dvojitým zas spustí S-Voice a trojitým sa aktivuje nová bezpečnostná funkcia, ktorá odošle vybranému kontaktu údaje o polohe, vrátane správy. Všetky notifikácie z Android zariadenia sú okamžite synchronizované s hodinkami.

Inou zaujímavosťou je, že hodinku sú schopné spúšťať aj aplikácie tretích strán, ktoré sú špeciálne upravené pre zobrazovanie na malom displeji. V súčastnosti sú dostupné niektoré známe aplikácie, ako Path, Pocket, RunKeeper a iné. Podľa svoj z prezentácie, vývojári mnohých ďalších aplikácií pracujú na verzii pre hodinky, takže ekosystém bude časom rýchlo rásť.

Samsung-Galaxy-Gear-IFA2013-9

Veľkú otázku však vyvoláva využitie hodiniek s inými Android zariadeniami. Na prezentácii boli totižto spomenuté len smartfóny a tablety z produkcie Samsungu. Nový Galaxy Note 3 ako aj Galaxy Note 10.1 ponúkajú plnú podporu hodiniek. Vlajková loď Galaxy S4 a zariadenia Galaxy S3, Galaxy Note II budú podporovať Galaxy Gear vďaka aktualizácií softvéru na Android 4.3 Jelly Bean, ktorá by sa mala objaviť neskôr. Avšak iné modely spomenuté neboli, takže je otázne, či budú pracovať aj s ostatnými zariadeniami na trhu.

Distribúcia Galaxy Gear sa začne 25. Septembra a ich cena je stanovená na 299 dolárov.

Náš tip
Sme priamo v centre diania na IFA 2013 v Berlíne. Sledujte s nami všetky novinky – IFA 2013 na MojAndroid.sk

http://www.youtube.com/watch?v=kqfFIpnAfrs

Fotogaléria z IFA 2013

Cestu a pobyt redaktora na IFA 2013 v Berlíne hradí spoločnosť Samsung, ďakujeme za pozvanie.

Zdroj: Samsung, Foto: MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+