MojAndroid

Spoločnosť Samsung momentálne na trh distribuuje skladacie smartfóny dvoch typoch konštrukcie – v tvare knihy a v tvare véčka. Podľa portálu GizmoChina však už pracuje aj na smartfóne s rolovateľným displejom.

Samsung už má technológiu rolovacích displejov

Rolovateľný displej nie je medzi výrobcami smartfónov žiadnou novou technológiou. Príkladom je pred dvoma rokmi prezentovaný OPPO X 2021. Podobné prototypy samozrejme ukázali v posledných rokoch aj ďalší výrobcovia. Samotný Samsung na konferencii SID Display Week 2023 v USA predstavil 12,4-palcový flexibilný rolovateľný OLED panel.

Tento panel zaujal tým, že sa roztiahol od kompaktných 49 milimetrov až po pôsobivých 254,4 milimetrov a ponúkal transformačné 5-násobné zväčšenie. V predošlých rokoch zase juhokórejský gigant odhalil prototypy modelov rolovateľných obrazoviek a tabletov, ktoré pomenoval názvami „Flex G“ a „Flex S“. Smartfón s rolovacou obrazovkou od Samsung tak nie je úplne neočakávaný.

Rolovací smartfón od Samsungu už v roku 2025

Populárny leaker Revegnus (@Tech_Reve) teraz odhalil, že Samsung začne masovú výrobu smartfónov s rolovateľnou obrazovkou do roku 2025, čo by mohlo priniesť ďalší revolučný posun v dizajne a funkčnosti smartfónov. Pripravované smartfóny majú využivať pokročilú technológiu Under Panel Camera (UPC) a mať takmer úplne bezrámčekový dizajn.

Samsung tým možno reaguje na konkurenčnú spoločnosť Apple, ktorá má podľa špekulácií predstaviť prvé zariadenia s rolovateľným displejom v roku 2026. Momentálne Samsung ponúka na trhu skladacích smartfónov novinky Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Prvý menovaný sa od predošlej generácie príliš nelíši, ale druhý model priniesol väčší a užitočnejší externý displej.

Náš tip
Súťaž, Telekom s novými paušálmi, Android len pre starých a chudobných a podvodníci na Slovensku | Prehľad týždňa
27.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+