MojAndroid

V apríli tohto roku sa objavili správy o tom, že spoločnosť Samsung má v pláne vyvinúť 600 MP snímač. Tieto správy však naznačovali, že tieto plány sú len hypotetické a že sa tak skoro neuskutočnia (teda ak vôbec). Portál GSMArena informuje, že tento šialený senzor uvidíme možno skôr, ako sme čakali.

Používateľ Twitteru, ktorý vystupuje pod menom Ice universe potvrdil, že spoločnosť na 600 MP senzore naozaj pracuje. Aby toto tvrdenie dokázal, zdieľal niečo, čo vyzerá ako snímka z interného dokumentu alebo prezentácie Samsungu.

Snímka odhaľuje pomerne veľa informácií – od niektorých kľúčových špecifikácií až po zdôvodnenie tohto ambiciózneho projektu.

Samsung 600 MP snímač

Je však pravdepodobné, že senzor ISOCELL 600 MP tak skoro nepríde. Samsung musí vyriešiť ešte niekoľko problémov, ktoré tento senzor prinesie. Obrázok od používateľa znázorňuje, že nový senzor by bol takmer dvakrát väčší ako 108 MP senzor od Samsungu, ktorý priniesol smartfón Samsung Galaxy S20 Ultra. To by sa samozrejme odrazilo nie len na veľkosti, ale aj hrúbke modulu fotoaparátu, ktoré sú už aj teraz prehnane veľké.

Počet megapixelov nie je všetko

Ďalšou otázkou je, či je takýto senzor vôbec potrebný. Trend pridávania megapixelov sme tu už raz mali, približne okolo roku 2013. Spoločnosti sa predbiehali, ktorý smartfón sa bude môcť pochváliť najväčším počtom megapixelov.

Počet megapixelov však nie je všetko a o kvalite fotiek rozhoduje viac faktorov. Počet megapixelov ovplyvňuje maximálne to, aká detailná bude fotka po priblížení. Väčšina používateľov si taktiež svoje fotky pozerá spätne len na mobile alebo počítači, prípadne ich zdieľa pomocou služieb, ktoré obrázky skomprimujú a tým sa ich kvalita výrazne zníži.

Náš tip
Budúcoročné Samsungy nebudú podporovať staršie smart hodinky Gear
6.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+