MojAndroid

Spoločnosť Samsung tento rok predstavila nové smart hodinky Galaxy Watch 3, pri ktorých zúročila svoje dlhoročné skúsenosti v tomto segmente. Mladší fanúšikovia značky si ale už možno nepamätajú, že v začiatkoch mali smart hodinky Samsungu v názve slovíčko Gear. A práve tieto staršie zariadenia už podľa portálu AndroidAuthority nebudú podporovať budúcoročné smartfóny Galaxy.

O podporu príde až 5 modelov

Na túto negatívnu správu upozornila notifikáciou aplikácia Samsung Members. Tá varuje používateľov prvé generácie smart hodiniek a náramkov Samsungu, že už nebudú kompatibilné s novými smartfónmi Galaxy, ktoré prídu na trh v roku 2021. Prvou generáciou sú myslené modely s označením Gear. Celkovo ide o 5 zariadení. Okrem prvého modelu Samsung Galaxy Gear z roku 2013 sú medzi nimi  aj Gear 2, Gear 2 Neo, Gear S a Gear Fit. Zaujímavosťou je, že smart hodinky ako Galaxy Gear 3 Neo alebo Gear S2 nie sú medzi menovanými.

Prečo tomu tak je, Samsung neuviedol. Taktiež nevysvetlil, prečo končí podpora pre vybrané staršie zariadenia. Je dôvodom nová verzia Androidu 11 s nadstavbou One UI 3.0 alebo nekompatibilný hardvér v starších smart hodinkách? Alebo sa Samsung rozhodol zrušiť podporu len na základe staršieho roku vydania smart hodiniek? Portál AndroidAuthority už s touto otázkou oslovil spoločnosť Samsung, ale odpoveď doteraz nedostal.

Najvyšší čas na výmenu za novší model

Pokiaľ ale niekto plánuje v roku 2021 kúpu nového Samsung smartfón, tak pravdepodobne vymení alebo už vymenil smart hodinky staršie ako 5 rokov za novší model. Samsung má v súčasnosti v predaji viacero modelov. Okrem novinky Samsung Galaxy Watch 3 je stále v ponuke aj športová verzia Galaxy Watch Active 2. A pokiaľ niekto nechce meniť klasické hodinky za smart hodinky, tak môže siahnuť po smart náramku Galaxy Fit 2. Samozrejme sú tu aj alternatívy od konkurenčných výrobcov. S ich výberom vám pomôže náš nákupný poradca.

Náš tip
Google Mapy pridávajú kartu Ísť, pomôže vám s častým dochádzaním

 

6.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+