MojAndroid

Samsung Electronics Co., Ltd, popredný výrobca na trhu spotrebnej elektroniky a svetová jednotka v oblasti informačných technológií, v pondelok 13. februára na európskej výstave Samsung European Fórum 2012 predstavil pestrú paletu nových produktov. V duchu svojej novej stratégie postavenej na „posúvaní hraníc“ spoločnosť informovala o svojich zámeroch ďalej expandovať na európskom trhu a poskytovať konektivitu aj obsah naprieč najrôznejšími zariadeniami – od televízorov cez mobilné telefóny, tablety, notebooky, stolné počítače až po domáce spotrebiče.

„Spotrebitelia vyznávajú stále dynamickejší životný štýl a žiadajú, aby im technológie obohacovali a spríjemňovali život,“ uviedol Seok Pil Kim, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics Europe. „Dosiahneme to prostredníctvom nových produktových inovácií, pokračujúcich investícií do výskumu a vývoja a v európskom regióne sa okrem toho zameriame aj na programy firemnej a spoločenskej zodpovednosti,“ dodal Kim.

Spoločnosť Samsung Electronics vykázala v roku 2011 rekordné tržby vo výške 143 mld. USD. V Európe dosiahla spoločnosť najväčší trhový podiel v 10 produktových kategóriách a prvýkrát sa tiež na najdôležitejších európskych trhoch stala najobľúbenejšou značkou spotrebnej elektroniky.

„Naša rastová stratégia sa v Európe i v ďalších častiach sveta bude zameriavať na segment B2B a ponuku komplexných riešení,“ uviedol S. Kim. „Vytvoríme samostatnú organizáciu zameranú na segment B2B, ktorá ponúkne lokalizované riešenia a so svojimi produktmi, vychádzajúcimi v ústrety potrebám podnikov v oblasti mobility, bezpečnosti, analýzy a správy dát, sa zameria na sektory ako sú bankovníctvo, poisťovníctvo, zdravotníctvo alebo vzdelávanie,“ dodal Kim.

Spoločnosť Samsung tiež pod heslom „Nádej pre mladých ľudí v Európe“ predstavila svoje celosvetovo presadzované programy firemnej spoločenskej zodpovednosti. V Českej a Slovenskej republike uzatvorila partnerstvo s Medzinárodnými SOS detskými dedinkami a snaží sa mladých ľudí vybaviť technologickými vedomosťami, ktoré sa pre nich stanú príležitosťou k lepšej budúcnosti. Súčasťou týchto aktivít je vývoj programu zameraného na e-learning, vecné dary i zabezpečovanie dobrovoľníkov zo spoločnosti Samsung, ktorí svoj čas venujú pomoci potrebnej deťom.

 

Spoločnosť tiež predstavila svoje produktové inovácie pre rok 2012, ktoré sa opierajú o tri hlavné piliere, ktorými sú:

  • Smart Interaction (inteligentná interakcie)
  • Smart Content (inteligentný obsah)
  • Smart Evolution (inteligentná evolúcia)

Inteligentné televízory Samsung: špičková kvalita a obsah

Spoločnosť Samsung v roku 2012 ďalej posúva hranice domácej zábavy tak, aby vyšla v ústrety potrebám a požiadavkám spotrebiteľov. Nový rad produktov ponúka viac obsahu, inteligentnejšie užívateľské rozhranie, intuitívne ovládanie, vysokú kvalitu obrazu a špičkový dizajn.

 

Televízor ES8000 LED TV sa vyznačuje tenkým rámikom predstaveným spoločnosťou Samsung po prvýkrát v roku 2011, ktorý v tomto roku dopĺňa stojan v tvare písmena U. Televízor disponuje aj väčšou obrazovkou s uhlopriečkou až 75 palcov. ES8000 je vybavený dvojjadrovým procesorom, ktorý používateľom umožňuje súčasne surfovať po internete a sťahovať pritom aplikácie. Prostredníctvom obchodu Samsung Apps, ktorý sa stal najobľúbenejšou platformou pre inteligentné televízory, získavajú používatelia prístup k bohatému obsahu a tým rozširujú možnosti využívania televízora.

Spoločnosť Samsung predstavila tiež Super OLED TV, svoj vôbec prvý 55-palcový televízor využívajúci technológiu Super OLED a zúročila tak svoje skúsenosti výrobcu produkujúceho viac ako 90 % celosvetovo vyrábaných OLED panelov. Super OLED TV využíva technológiu Super OLED, vyvinutou spoločnosťou Samsung, a v bezkonkurenčne tenkom prevedení ponúka aj pri tých najrýchlejších scénach extrémne živý obraz s krátkym oneskorením, realistické podanie, verné farebné podanie a vysokú kvalitu. Televízor je taktiež vybavený kamerou a mikrofónom, ktoré umožňujú ovládanie pohybom i hlasom, systémom rozpoznávania tváre a rýchlym dvojjadrovým procesorom podporujúcim multitasking.

 

Oba dva televízory – ES8000 LED TV aj Super OLED TV – sú stelesnením troch hlavných filozofií presadzovaných spoločnosťou Samsung, ktoré spotrebiteľom prinášajú budúcnosť technológie inteligentných televízorov.

 

Smart Interaction (inteligentná interakcia) umožňuje používateľom inteligentných televízorov komunikovať so svojím prístrojom prostredníctvom hlasu a pohybu, alebo pomocou systému na rozpoznávanie tváre. Spotrebitelia môžu napríklad využiť HD kameru a mikrofóny, ktorými je vybavený televízor Super OLED TV, na zadávanie pokynov, na ktoré prístroj reaguje. Vyslovením slov „ahoj televízia“ môžu používatelia napríklad spustiť ovládanie hlasom, príkazom „webový prehliadač“ spustí prezeranie webu, a jednoduchým ukázaním rukou môžu následne prechádzať a vyhľadávať požadované informácie alebo zvýšiť hlasitosť televízora.

 

Smart Content (inteligentný obsah) umožňuje prostredníctvom aplikácií inštalovaných v inteligentnom televízore uspokojovať osobné preferencie používateľa a funkcia AllShare Play umožňuje používateľom prístup k vlastnému obsahu prostredníctvom obrazoviek najrôznejších zariadení (napr. tabletu), a to kedykoľvek a kdekoľvek. Medzi ďalšie exkluzívne služby patrí napr. Family Story, Fitness alebo Kids.

Smart Evolution (inteligentná evolúcia) je zastúpená novou technológiou Samsung Evolution Kit. Táto technológia bude každý rok prostredníctvom lokálnej technológie system-on-chip ponúkať všetky hardvérové ​​i softvérové ​​vylepšenia. Vybrané modely roku 2012 a nové SMART televízory budú na zadnej strane vybavené jednoduchým slotom určeným práve pre túto technológiu.

 

Technológia SMART Wi-Fi pre fotoaparáty a videokamery

Prechod od analógového spracovania obrazu k digitálnemu je v súčasnej dobe, ktorá sa nesie v znamení okamžitého vytvárania, nahrávania a zdieľania fotografií s priateľmi a rodinou, úplnou samozrejmosťou. Samsung sa snaží tento proces viac sprístupniť a urobiť ho pohodlnejším a rýchlejším. Preto uvádza na trh kompletný produktový rad fotoaparátov a videokamier SMART, vybavených novou technológiou SMART Wi-Fi.

Prvým produktom v tejto novej produktovej rade fotoaparátov je model WB850F, fotoaparát s vysokým 21x optickým zoomom, v ultrakompaktnom prevedení, ktorý používateľom zaručuje vysoko kvalitné prevedenie snímok kedykoľvek a kdekoľvek. Prostredníctvom funkcie WiFi Direct môžu fanúšikovia fotografovania pripojiť svoj fotoaparát k telefónu alebo tabletu, a vytvorené fotografie zdieľať naprieč najrôznejšími platformami ako napr. Facebook, YouTube alebo Picasa. Fotografie je možné dokonca priamo z fotoaparátu odoslať e-mailom, a ľahko ich tak zdieľať s ostatnými. Používatelia majú k dispozícii aj funkciu Auto Backup, ktorá prenesie fotografie do počítača bez nutnosti káblového pripojenia.

 

Nová generácia inteligentných domácich spotrebičov

V roku 2012 plánuje spoločnosť Samsung v Európe venovať viac priestoru vývoju inteligentných parametrov domácich spotrebičov. Tento cieľ možno dosiahnuť ďalšími investíciami do vývoja a do uvedenia produktov, ktoré posúvajú dnešné i budúce hranice možností využitia, a opierajú sa pri tom o tri základné piliere:

  • Smart Eco (inteligentná ekológia)
  • Smart Space (inteligentný priestor)
  • Smart Future (inteligentná budúcnosť)

 

Spoločnosť Samsung je odhodlaná vyvíjať pre domácnosti technológie aj produkty, ktoré budú šetrné k životnému prostrediu. Modelovým príkladom je technológia Samsung EcoBubble, ktorá umožňuje so Super Eco cyklom pranie v studenej vode so značnou úsporou energie pri zachovaní účinnosti prania ako na bavlnený program pri 40°C.

 

Tento rok je tiež v znamení investícií spoločnosti Samsung do vývoja komponentov, najmä pre rozšírenie motorov s digitálnymi meničmi pre produktovú radu EcoBubble a pre rad chladničiek s invertorovým kompresorom. Najnovšie motory a kompresory vykazujú optimálnu spotrebu energie i životnosti. Na tieto komponenty dokonca spoločnosť Samsung ponúka spotrebiteľom desaťročnú záruku.

 

Samsung myslel na svojich európskych spotrebiteľov aj pri využití rozmanitých technológií vo svojich nových produktoch. Chladničky Série G momentálne ponúkajú najväčšiu kapacitu na trhu pri zachovaní štandardných rozmerov. Samsung predstavil tiež kombinovanú chladničku Série G s mrazničkou dole, s obsahom 440 litrov. Eco Slim technológia chladničiek Série G pracuje s rozmermi, preto Samsung dosiahol zväčšenie vnútorných priestorov bez toho, aby sa zväčšili jej vonkajšej parametre.

 

Nová konvekčná mikrovlnná rúra sľubuje optimalizáciu varného priestoru a väčšieho objemu. Konvekčná mikrovlnná rúra má objem 45 litrov. Prenosná indukčná varná doska, pomenovaná O’table, dopraje používateľovi mobilitu a flexibilitu aj pri varení. Väčším objemom disponujú tiež najnovšie práčky Samsung, ktoré ponúkajú na trhu nevídanú kapacitu 12 kilogramov bielizne v štandardnej hĺbke a 8 kilogramov v zúženej variante s nízkou energetickou spotrebou.

 

Notebook druhej generácie: 12,9 mm x 1,16 kg

Dnes bol taktiež predstavený notebook druhej generácie Samsung Série 9. Vďaka viac ako 30 000 hodinám vývoja a neskorším dizajnovým úpravám, sú prístroje nového radu 9 o 21 % tenšie a o 28 % menšie ako ich predchodcovia. Model disponuje procesorom Intel Core i7 a SSD diskom, takže je notebook schopný naštartovať za neuveriteľných 9,8 sekúnd a z režimu hibernácie iba za 1,4 sekundy. Povrch notebooku tvorí jednoplášťový alumíniový obal s inovatívnym pieskovaným povrchom, ktorý zabraňuje zachytávaniu odtlačkov prstov. Displej Super Bright Plus poskytuje špičkovú kvalitu zobrazenia s jasom 400 nit.

 

 

 

Výkonné kancelárske technológie

Okrem notebooku predstavila spoločnosť Samsung za divíziu IT tiež svoju multifunkčnú monolaserovú tlačiareň SCX-3405FW. Tzv. „Ekotlačidlo“ dokáže znížiť celkové náklady na tlač o viac ako 20 %. Zariadenie je vybavené mobilnou aplikácií pre tlač, vďaka ktorej je možné po stiahnutí tlačiť a organizovať položky pohodlne z jediného inteligentného zariadenia, napríklad počítača, mobilného telefónu alebo tabletu. Tlačiareň SCX-3405 FW tlačí rýchlosťou 20 strán za minútu a dokáže aj faxovať, skenovať a kopírovať.

Samsung tiež oznámil uvedenie 27-palcového monitora Série 9 (S27B970) vybaveného technológiou LED PLS. Monitor S27B970 používa profesionálnu panelovú technológiu Plane Line Switching (PLS), vyvinutú spoločnosťou Samsung, ktorá umožňuje dokonalú reprodukciu farieb, vďaka viac ako jednej miliarde farieb, a pozorovanie obsahu na monitore zo širokých horizontálnych aj vertikálnych uhlov. Exkluzívna technológia spoločnosti Samsung Natural Color Expert je príkladom pozornosti, ktorú Samsung venuje individualizácii zariadenia i všetkým detailom.

 

GALAXY Tab 2 (7.0) s operačným systémom Android 4.0 ICS

Do rodiny Galaxy tento rok pribudol Samsung GALAXY Tab 2 (7.0), ktorý ako prvý používa operačný systém Android 4.0, známy tiež pod označením Ice Cream Sandwich (ICS). Samsung GALAXY Tab 2 (7.0) je k dispozícii vo verziách 3G a Wi-Fi a ako prvý bude uvedený na trh vo Veľkej Británii, celosvetovo sa potom objaví na trhoch od marca 2012.

Prvý tablet spoločnosti Samsung s operačným systémom Android 4.0 využíva jeho nové a vylepšené funkcie. K tým patrí modernizovaný Android Market, sprostredkujúci až 400 000 aplikácií, rovnako ako vylepšený internetový prehliadač, kratšia doba odozvy a ďaleko intuitívnejšie užívateľské rozhranie s modernizovanými dotykovými aplikáciami. Operačný systém prístroja je navyše vybavený konektivitou prostredníctvom HSPA + 21Mbps alebo WiFi.

Spotrebitelia tak môžu vo väčšej miere využívať prístup k multimediálnemu obsahu, prehrávanie a zdieľanie obsahu prostredníctvom služieb Samsung Hub. Novinkou je služba Video Hub, ktorá ponúka na zapožičanie či zakúpenie viac ako 1 000 videotitulov, uľahčuje používateľom voľbu rýchlymi recenziami, upútavkami i odporúčaniami, a vďaka funkcii rýchleho sťahovania umožňuje používateľovi sledovať film už v priebehu sťahovania. Music Hub spoločnosti Samsung sprostredkováva prístup k viac ako 17 miliónom skladieb, Readers Hub k viac ako 2,3 miliónom e-kníh, 2 300 časopisov a viac ako 2 000 novín v 51 jazykoch, zatiaľ čo Game Hub používateľa pripojí k najnovším herným titulom. GALAXY Tab 2 (7.0) využíva 1GHz dvojjadrový procesor, čo z neho robí skutočnú továreň na sťahovanie a zdieľanie multimediálneho obsahu. Prostredníctvom GALAXY Tab 2 (7.0) môžu používatelia pristupovať rovnako k obsahu uloženému v cloudoch, a to vďaka aplikácii AllShare Play, ktorá umožňuje prenos obsahu medzi tabletom a ďalšími zariadeniami a tiež komentáre a editáciu v reálnom čase.

Okrem práce s obsahom prináša GALAXY Tab 2 (7.0) tiež ďalšie zjednodušenie pri používaní a zdieľaní sociálnych sietí. Vďaka podpore hlasových hovorov môžu spotrebitelia používať tablet GALAXY Tab 2 (7.0) namiesto telefónu alebo k spontánnym videohovor medzi viacerými účastníkmi prostredníctvom videokonferencií Google+. Prístroj GALAXY Tab 2 (7.0) je vybavený aj technológiou WiFi Direct a vstavanými funkciami pre sociálne siete, ako napríklad ChatON, čo je jedinečná komunikačné služba spoločnosti Samsung pre všetky platformy.

 

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. je popredným svetovým výrobcom polovodičov, telekomunikačných zariadení, digitálnych médií a technológií určených pre digitálnu konvergenciu. V roku 2010 dosiahli jej konsolidované tržby výšku 135,8 mld. USD. V 206 pobočkách v 86 krajinách po celom svete zamestnáva približne 190 500 pracovníkov. Je rozdelená do dvoch samostatných organizácií, ktoré koordinujú činnosť deviatich nezávislých divízií: Digital Media & Communications, pod ktorú spadajú Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions a Digital Imaging, a Device Solutions, ktorá sa skladá z divízií Memory, System LSI a LCD. Spoločnosť Samsung Electronics si vydobyla uznanie za špičkové výsledky, ktoré dosahuje pri plnení celého radu ekonomických, ekologických a sociálnych kritérií, a bola vyhlásená za najudržateľnejšiu technologickú spoločnosť z Dow Jones indexu udržateľnosti za rok 2011. Ďalšie informácie získate na adrese www.samsung.com.

Zdroj: Tlačová správa. Foto: MCH-MojAndroid.sk

16.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+