Samsung patentoval spôsob využitia ohnutého displeja

Prvé Android smartfóny s ohnutým displejom – Samsung Galaxy Round a LG G Flex vyvolali vlnu diskusií o význame týchto produktov. Obaja výrobcovia vydali tieto zariadenia najmä preto, aby dokázali, že technológiu flexibilných panelov majú k dispozícií a dokážu ich vyrábať vo veľkom. Budúcnosť zariadení s takýmto displejom je ešte otázna, no malý pohľad na to, akým spôsobom o nich Samsung uvažuje nám dáva patentové podanie – “Spôsob a aparát pre prevádzkové funkcie prenosného terminálu s ohnutým displejom”. 

Odomknutie zariadenia dotykovým gestom a zobrazenie stavu nabíjania batérie

Ak sa pozrieme späť do minulosti, tak Samsung nám začiatkom roka ukázal prototyp takéhoto zariadenia na CES 2013. Displej prototypu bol na jednom okraji zalomený, čím poskytol priestor pre zobrazenie ľahko dostupných informácií ako napríklad burzových správ. Nový patent odhaľuje ďalšie využitie a “vychytávky”, ktoré by mohol takto ohnutý displej priniesť. Každý obrázok má popis kde je vysvetlené využitie ohnutej bočnej hrany.

Priestor pre ukladanie zaujímavého obsahu, ktorý chcete neskôr zdieľať.
Usporiadanie a prechádzanie fotogalérie prostredníctvom zložiek alebo dátumov a kombinácia dotykových gest a náklonu.
Rýchle navigáčné menu ktoré zobrazuje začiatočné písmeno pre kontakty alebo kapitoly pre e-knihy.
Zobrazenie veľkosti príloh v e-mailoch

Tieto možnosti sú ďaleko lepšie než to, čo nám ponúka Galaxy Round. Samozrejme tieto zmeny budú vyžadovať aj úpravu softvérovej stránky zariadenia, takže Samsung má pred sebou množstvo práce. Fakt, že skutočne pracuje na softvéri môže byť podložený aj informáciami portálu Unwiredview, podľa ktorého výkonný manažéri spoločnosti nasadili polovicu pracovníkov z oddelenia výskumu a vývoja do oddelenia vývoja softvéru. Približne  30,000 ľudí programuje 8 hodín denne, 40 hodín týždenne niečo, o čom zatiaľ nemáme presne ifnformácie. Možno by to však mohol byť aj celkom odlišný TouchWiz.

Zdroj: Unwiredview

Disqus Comments Loading...