MojAndroid

Prvé Android smartfóny s ohnutým displejom – Samsung Galaxy Round a LG G Flex vyvolali vlnu diskusií o význame týchto produktov. Obaja výrobcovia vydali tieto zariadenia najmä preto, aby dokázali, že technológiu flexibilných panelov majú k dispozícií a dokážu ich vyrábať vo veľkom. Budúcnosť zariadení s takýmto displejom je ešte otázna, no malý pohľad na to, akým spôsobom o nich Samsung uvažuje nám dáva patentové podanie – “Spôsob a aparát pre prevádzkové funkcie prenosného terminálu s ohnutým displejom”. 

Samsung ohnuty displej
Odomknutie zariadenia dotykovým gestom a zobrazenie stavu nabíjania batérie

Ak sa pozrieme späť do minulosti, tak Samsung nám začiatkom roka ukázal prototyp takéhoto zariadenia na CES 2013. Displej prototypu bol na jednom okraji zalomený, čím poskytol priestor pre zobrazenie ľahko dostupných informácií ako napríklad burzových správ. Nový patent odhaľuje ďalšie využitie a “vychytávky”, ktoré by mohol takto ohnutý displej priniesť. Každý obrázok má popis kde je vysvetlené využitie ohnutej bočnej hrany.

Samsung ohnuty displej
Priestor pre ukladanie zaujímavého obsahu, ktorý chcete neskôr zdieľať.
Samsung ohnuty displej
Usporiadanie a prechádzanie fotogalérie prostredníctvom zložiek alebo dátumov a kombinácia dotykových gest a náklonu.
Samsung ohnuty displej
Rýchle navigáčné menu ktoré zobrazuje začiatočné písmeno pre kontakty alebo kapitoly pre e-knihy.
Samsung ohnuty displej
Zobrazenie veľkosti príloh v e-mailoch

Tieto možnosti sú ďaleko lepšie než to, čo nám ponúka Galaxy Round. Samozrejme tieto zmeny budú vyžadovať aj úpravu softvérovej stránky zariadenia, takže Samsung má pred sebou množstvo práce. Fakt, že skutočne pracuje na softvéri môže byť podložený aj informáciami portálu Unwiredview, podľa ktorého výkonný manažéri spoločnosti nasadili polovicu pracovníkov z oddelenia výskumu a vývoja do oddelenia vývoja softvéru. Približne  30,000 ľudí programuje 8 hodín denne, 40 hodín týždenne niečo, o čom zatiaľ nemáme presne ifnformácie. Možno by to však mohol byť aj celkom odlišný TouchWiz.

Zdroj: Unwiredview

15.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+