MojAndroid

Do dlhého zoznamu nositeľných technológií sa radia nepochybne aj inteligentné okuliare od Googlu, ktoré rozhodne zaujali mnoho spotrebiteľov a developerov. Narastajúci záujem o zariadenia z tejto kategórie pritiahli aj ďalších výrobcov, ako je spoločnosť Samsung. Po inteligentných hodinkách a náramku by sme sa tak mohli dočkať vlastných “Samsung Glass”, ktoré by sa údajne mali objaviť na IFA 2014. V tomto momente sú informácie len veľmi strohé, no patent Samsungu v súvislosti s okuliarmi nám poskytol možnosť vidieť spôsob zadávania textu formou virtuálnej klávesnice na rukách používateľa.

Fotografie z patentu zobrazujú klávesnicu, ktorá sa v okuliaroch vykresľuje na používateľových rukách, čo je zabezpečené spracovaním obrazu z prednej kamery. Každej časti jednotlivých prstov sú priradené rôzne klávesy, pričom na zadávanie znakov využívate svoj palec. Opäť sa využíva predná kamera na sledovanie jeho pohybu a vyvolanie potrebnej reakcie. Patent bol podľa informácií podaný ešte v minulom roku na kórejskom Úrade pre duševné vlastníctvo a hoci sa nevie, či bude použitý vo finálnom produkte, naznačuje záujem Samsungu o alternatívne formy zadávania textu. Spoločnosť údajne mala v pláne použiť hlasové zadávanie textu, no nakoniec od toho ustúpila pretože taká forma nie je úplne presná v každom prípade.

samsung-augmented-reality-hand-keyboard

Zdroj: sammobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+