MojAndroid

Spoločnosť Lenovo na konferencii Lenovo Tech World 2016 predstavilo niekoľko zaujímavých noviniek, medzi ktorými nechýbal smartfón s ohybným displejom. Hoci iní výrobcovia s týmto typom technológie experimentujú už dlhšie, Lenovo prekvapilo tým, že ukázalo plne funkčné zariadenie, ktoré bolo už takmer pripravené na používanie. Ostatní svetoví výrobcovia na to zrejme už čoskoro zareagujú a prvým z nich je práve Samsung, ktorý už nejaké prototypy ohybných displejov predstavil. Skutočne funkčný smartfón s takýmto displejom by ale mal prísť už každú chvíľu.

samsung-ohybny-displej

Nedávno sme vás informovali, že by sa tak malo stať už budúci rok, no to šlo ešte iba o hrubé dohady. Popredný predstaviteľ spoločnosti Samsung ale teraz informoval o tom, že zariadenia s takýmito displejmi “sú už za rohom”. To síce môže znamenať čokoľvek, no pri najhoršom to potvrdzuje posledné dohady o príchode takýchto zariadení v budúcom roku. Predstaviteľ spoločnosti tiež dodal, že výrobca na tejto technológii pracoval posledných desať rokov a hoci prototypy už existovali, veľkou prekážkou bolo znížiť výrobnú cenu takýchto zariadení. Aj preto môžeme zostať optimistickí a veríme, že Samsung, ako jeden z najväčších výrobcov mobilných zariadení na svete, skutočne prinesie závan budúcnosti už čoskoro.

Zdroj: Recode via Android Community

14.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+