MojAndroid

Technológie, a najmä tie mobilné, idú vpred naozaj míľovými krokmi. Hoci svoje portfólio modernizuje každý z výrobcov, v oblasti inovácií sa do popredia dostávajú najmä výrobcovia ako Samsung. Práve ten napríklad len pred niekoľkými dňami predstavil úplne bezdrôtové slúchadlá a novú generáciu fitness náramku s GPS, a podľa zdrojov, ktoré má k dispozícii hodnoverný portál Bloomberg, bude Samsung zrejme aj prvým výrobcom, ktorý bude mať smartfón s plne ohybným displejom. A nie jeden, ale hneď dva, a to už budúci rok!

samsung-ohybny-displej

 

Jedným zo zariadení by mal byť 5-palcový smartfón, ktorý sa po rozložení zmení na 8-palcový tablet. Ešte nie je známe ako sa bude toto zariadenie transformovať, no možností je hneď niekoľko. Stačí zapojiť fantáziu. Druhé zariadenie by zas malo ponúkať taký displej, ktorý sa dá zložiť na polovicu. Pôjde teda o modernejšiu verziu “vyklápačiek”, ktoré sme používali v minulosti. Samsung si môže dovoliť vyrobiť takéto extravagantné zariadenia najmä vďaka tomu, že je najväčším výrobcom OLED panelov na svete a za posledné roky nám dokázal, že na to má nielen kapacity, ale aj technológie. Prototypy ohybných displejov od Samsungu sme videli už v roku 2012. Čo na takýto vývoj mobilných zariadení hovoríte vy?

8.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+