MojAndroid

Lenovo dnes ešte pred oficiálnym odhalením prvého Tango smartfónu ukázal svetu prototypy ohybných zariadení. Podobné zariadenia sa majú budúci rok prísť aj od iných spoločností. Samsung má prvý ohybný smartfón vydať už začiatkom budúceho roka, Lenovo však ako prvý ukázal, ako jeho zariadenia vyzerajú aj v reáli. Na Lenovo Tech World 2016 ich na pódiu v krátkosti ukázala a demonštrovala Youtuberka Meghan McCarthy.

Ohybný smartfón, s flexibilným displejom, pred všetkými divákmi pripevnila na zápästie svojej ruky, a to len jednoduchým pohybom. Samozrejme, Lenovo vyzdvihlo to, že pri takomto zariadení nejde len o flexibilný displej, ale aj ostatné komponenty, ako batériu a ostatnú elektroniku. Tá sa musí tvaru zariadenia tiež prispôsobiť. A zdá sa, že to sa Lenovu aj podarilo.

2016-06-09_13-23-42

Meghan okrem ohybného smartfónu ukázala narýchlo svetu aj flexibilný tablet. Technické podrobnosti o týchto zariadeniach však výrobca zatiaľ drží v tajnosti, rovnako ako aj ich prípadnú cenu, či dostupnosť.

2016-06-09_13-25-30

 

9.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+