MojAndroid

Samsung predstavil nový prírastok do svojej rodiny produktov NX, ktorým je fotoaparát NX2000. Prístroj umožňuje jednoducho zhotovovať fotografie a videá, ktoré je možné okamžite zdieľať s priateľmi aj rodinou.

NX2000 White 1

NX2000 je osadený snímačom APS-C CMOS s rozlíšením 20,3 megapixelov vyrobený Samsungom, ktorý vyniká aj pri slabšom osvetlení. Ku kvalitným záberom dopomáha aj engine DRIMe IV, ktorý z nich odstraňuje šum,  zvyšuje reakčnú rýchlosť fotoaparátu a zaručuje vynikajúce farebné podanie.

Fotoaparát dokáže kontinuálne snímať osem snímok za sekundu. Uzávierka má rýchlosťou 1/4000 sekundy, vďaka čomu budú aj pohyblivé snímky ostré a nerozmazané.  Široký rozsah citlivosti (ISO 100 až 25600) pomáha zas urobiť kvalitnejšie fotografie aj v horších svetelných podmienkach.

NC2000 inak disponuje veľkým plne dotykovým displejom s veľkosťou 3,7 palca a rozlíšením WVGA.  Režim SMART ponúka niekoľko možností, ktoré vám pomôžu urobiť dokonalú snímku. K dispozícii je celkovo 14 rôznych scénických režimov obsahujúcich prednastavené kombinácie jednotlivých parametrov prístroja, ktoré zohľadňujú prostredie, v ktorom fotografujete. Režim Action Freeze (zastavenie pohybu) umožňuje používateľom robiť snímky rýchlo sa pohybujúcich objektov, zatiaľ čo režim Best Face (najlepšia tvár) sa postará o to, aby všetky fotografované osoby boli zachytené v tom „najlepšom svetle“, pretože urobí sériu piatich snímok, a následne nechá používateľa pri každej osobe zvoliť snímku, na ktorej vyzerá najlepšie.

NX2000 White 3

K fotoaparátu si môžete zadovážiť až 12 výmenných objektívov. Tento široký výber objektívov, od ultrakompaktných plochých a flexibilných objektívov so zoomom, až po prémiové portrétne a makro objektívy, ďalej rozširuje jeho možnosti. Inovatívny systém i-Function spoločnosti Samsung dovoľuje používateľom využiť vlastný cit a upravovať priamo na objektívoch rôzne nastavenia, ako napríklad nastavenie clony alebo rýchlosti uzávierky.

Fotoaparát Samsung NX2000 v kombinácii so 45mm objektívom 2D/3D (predáva sa samostatne) dokáže robiť realistické fotografie a videozáznamy v 3D, a dodáva im tak ďalší rozmer reality, ktorý si potom môžete vychutnať na kompatibilných 3D televízoroch. Snímanie videa vo Full HD rozlíšení zaisťuje nahrávkam rovnakú úroveň detailu, farby a kvality, akú majú fotografie, takže používatelia uvidia zachytenú udalosť presne tak, ako sa odohrala.

NX2000 White 7 with18-55

Srdcom NX2000 je vylepšená Wi-Fi konektivita, ktorú poskytuje technológia Samsung SMART CAMERA 2.0, ktorá ponúka celý rad funkcií uľahčujúcich zdieľanie a ukladanie snímok priamo z fotoaparátu. Aplikácia Samsung SMART CAMERA, ktorá je k dispozícii pre platformy Android a iOS, umožňuje jednoduché prepojenie inteligentných prístrojov. Funkcia AutoShare odosiela fotografie hneď po vytvorení priamo z NX2000 do inteligentného telefónu alebo tabletu prostredníctvom priameho Wi-Fi spojenia. Keď používatelia nie sú pripojení k prístupovému bodu, môžu svoje zážitky zdieľať okamžite z inteligentného telefónu, a používateľom, ktorí sú neustále v pohybe a nemajú čas starať sa o ukladanie, sa fotografie tiež okamžite zálohujú.

Verzia: 1.3.1_170904
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.1_170904
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalším spôsobom, ako obsah zdieľať, je využitie integrovanej technológie Near Field Communication (NFC). Tá bez problému prepojí NX2000 s mnohými inteligentnými telefónmi a tabletmi s operačným systémom Android, ktoré podporujú NFC. Fotoaparát sa jednoducho priloží k ďalšiemu inteligentnému zariadeniu a NFC okamžite spustí aplikáciu Samsung SMART CAMERA a automaticky prístroj spáruje prostredníctvom priameho Wi-Fi spojenie. Používatelia môžu ďalej synchronizovať svoje obľúbené sociálne siete, napríklad Facebook, pomocou špeciálneho tlačidla Direct Link, ktoré umožňuje jednoduché zdieľanie jediným dotykom tlačidla bez použitia ponúk.

NX2000 White 4 NX2000 White 6

NX2000, ktorý plní svoj záväzok robiť fotografie profesionálnej kvality, obsahuje tiež Adobe® Photoshop® Lightroom® 4, čím obohacuje svoju ponuku pre pokročilých fotografov. Vďaka širokej palete nástrojov je Adobe Photoshop Lightroom nevyhnutnou aplikáciou na úpravu fotografií, ktorá fotografickým nadšencom aj profesionálom umožňuje vylepšovať, organizovať a zdieľať fotografie.

NX2000 bude k dispozícii v bielom a čiernom farebnom prevedení. Prístroj dorazí na český a slovenský trh na prelome mája a júna.

NX2000 Black NX2000 White 1

Zdroj: TS

 

3.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+