MojAndroid

Technologickí lídri neustále pracujú na novinkách, ktorými posúvajú hranice poznaného. Je to celkom prirodzená vec. Zákazníci očakávajú, že každým rokom za svoje peniaze dostanú čoraz lepšie technológie. Svet smartfónov nie je iný. Ba priam naopak, práve tu tento trend môžeme vnímať najaktívnejšie.

Známi výrobcovia smartfónov sa otvorene predháňajú v tom, kto na trh uvedie čo najlepší model. Aktuálne si chce jedno prvenstvo uchmatnúť aj Samsung, hoci nie je celkom zjavné, či cieli priamo na smartfóny. Ako informuje portál SamMobile, juhokórejsky gigant sa pustil do práce na displeji, ktorý bol skutočne pozoruhodným. Išlo by o najjemnejší displej na svete.

1000 pixelov na palec

V príprave má byť konkrétne AMOLED panel s hustotou pixelov 1000 ppi. Podrobnosti zatiaľ chýbajú a nebolo to oficiálne potvrdené, no s vysokou pravdepodobnosťou môžeme predpokladať, že nový panel bude určený práve pre mobilné zariadenia.

Ak by nový panel našiel uplatnenie v smartfóne, tak by to bol skutočne pozoruhodný úspech. Pre porovnanie, v súčasnosti má najjemnejší displej smartfón Sony Xperia 1 II, na ktorom nájdeme 6,5-palcový OLED s hustotou 643 ppi.

Menšia spotreba, rýchlejšia odozva

Samsung chce svoj cieľ dosiahnuť vďaka úplne novej technológii tenkovrstvových tranzistorov (TFT) pre AMOLED panely. Okrem nevídanej hustoty pixelov sa majú nové displeje pýšiť aj násobne rýchlejšou odozvou.

V porovnaní so súčasne používanou technológiou má ísť až o 10-násobne zrýchlenie. Aby toho náhodou nebolo málo, spomína sa aj úmysel dosiahnuť omnoho nižšiu spotrebu a zaklincovať to má lacnejší výrobný proces.

Na výsledok si však budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Spoločnosť momentálne počíta s tým, že prvé panely nového typu budú dostupné okolo roku 2024. 

Náš tip
Typy displejov: OLED, LCD, IPS a TFT. V čom sa odlišujú a ktorý vybrať?
14.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+