MojAndroid

Samsung už celé roky predáva zariadenia, hlavne smartfóny a tablety, ktoré ponúkajú šikovný stylus S Pen. Jeho nevýhodou už niekoľko rokov bolo to, že s ním vedeli pracovať len tie najdrahšie zariadenia výrobcu. To sa mení nielen s príchodom nedávno predstaveného modelu Galaxy Note 10 Lite, ale aj s chystaným tabletom. Ten by mal takisto ponúknuť okrem rozumnej ceny obľúbený stylus, o čom napísal portál sammobile.com.

Špecifikácie na úrovni strednej triedy smartfónov

Chystaná novinka vo svete tabletov nesie výrobné označenie SM-P610/SM-P615. Ako inak, jeho špecifikácie boli odhalené v benchmarku. Tak sa máme možnosť dozvedieť, že dostupný tablet od Samsungu bude poháňať procesor Exynos 9611. Ten nájdete napríklad v modeloch Galaxy A50s a Galaxy M30s.

samsung dostupný tablet geekbench

Sekundovať by mu mali 4 GB operačnej pamäte. Na výber by mali byť aj dve pamäťové verzie – 64 a 128 GB. Možnosť pamäťovej karty zatiaľ nebola spomenutá. Čo sa týka dvoch výrobných označení, SM-P610 bude pravdepodobne pre Wi-Fi verziu, zatiaľ čo SM-P615 pripojíte aj na LTE sieť. Pravdepodobne.

S Pen je malý technologický zázrak

Okrem pomerne slušnej výbavy mali vždy tablety od Samsungu navrch aj vďaka podpore stylusu S Pen. Minimálne tie z radu Galaxy Tab S. Lacnejšie takúto možnosť neponúkali. To sa však zmení s príchodom vyššie spomenutého modelu.

Samsung Galaxy Tab S6 s pen

Práve on má šancu priniesť mnohé výhody S Pen ľuďom, ktorí nechcú do tabletu investovať veľkú sumu peňazí. Písanie poznámok alebo gestá môžu byť totiž so stylusom naozaj o čosi pohodlnejšie a intuitívnejšie. Zvykli si naň nielen majitelia smartfónov radu Galaxy Note, ale napríklad aj Galaxy Tab S6.

Náš tip
Samsung Galaxy Tab S6 5G: Špecifikácie prvého 5G tabletu odhalené
17.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+