MojAndroid

Súčasťou smartfónov Samsung Galaxy Note je už neodmysliteľne aj pero S Pen. Ponúka novú možnosť interakcie so smartfónom vďaka vylepšeným funkciám:

Kreatívne vyjadrovanie cez GIFy

Samsung uviedol v novom S Pen zaujímavú funkciu Live Message, ktorá dodáva správe emóciu. Správu či obrázok nakreslíte a odošlete, pričom osoba na druhej strane ju dostane tak, ako ste ju postupne písali. Stačí len ťuknúť na tlačidlo v tvare srdca na klávesnici pri písaní správy alebo aktivovať funkciu cez ponuku Air Command.

Vytvorené GIFy môžu mať maximálne 15 sekúnd a dajú sa zdieľať cez rôznych sociálne siete a aplikácie pre zasielanie správ podporujúce animované obrazové súbory (AGIF). Tiež si ich však môžete ukladať do aplikácie Galéria a neskôr ich znovu použiť ako vlastné emotikony.

Pre zachytenie vybraných klipov z videí, ich prevod na animované GIF súbory a následné zdieľanie je podobne možné použiť funkciu Smart Select, ktorou je pero S Pen vybavené.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Čaro písania poznámok rukou

K najobľúbenejším funkciám telefónov Note je Screen off memo, ktorá umožňuje vytvárať a umiestňovať poznámky a pripomienky, ktoré chcete mať stále zobrazené na displeji (Always On Display). Je to ekvivalent poznámky na papieriku, ktorý máte neustále na očiach.

Novinkou pri funkcii Screen off memo je schopnosť spraviť až 100 stránok poznámok, prípadne , ako aj prechádzať na poznámky trvalo zobrazované na displeji a robiť ich úpravy. Poznámky sú uložené v aplikácii Samsung Notes a je možné s nimi neskôr pracovať.

Nový spôsob prekladov

Pero S Pen používa technológiu elektromagnetickej rezonancie (EMR), takže ho displej dokáže rozpoznať, aj keď nie je v priamom kontakte so zariadením. Stačí ho podržať v minimálnej vzdialenosti 14 mm nad displejom a rozložia sa vám možnosti. Napríklad, sú tu vylepšené možnosti prekladania textu. Ak podržíte pero nad textom, ktorý chcete preložiť, nájdete tu podporu prekladania až v 71 jazykoch. Patria sem aj slová formátované ako obrázky rozpoznateľné technológiou optického rozpoznávania znakov (OCR). Rozpoznávajú sa aj interpunkčné znamienka a funkcia teraz prekladá aj celé vety. S Pen prevádza aj merné jednotky a cudzie meny.

PENUP

Ak sa chcete zbaviť stresu alebo tvoriť, môžete využiť aj pestrú paletu štetcov a efektov, ktoré pero ponúka, a zabaviť sa digitálnym maľovaním a skicovaním. Digitálne umelecké diela sa  môžu na predinštalovanej aplikácii PENUP zdieľať s globálnou komunitou viac než 2,7 miliónov užívateľov.

Medzi najnovšie vylepšenia tejto aplikácie patria pridané digitálne eomalovánky s viac než 200 šablónami.

Špičkový hardvér

Pero S Pen patriace ku Galaxy Note8 je 108 mm dlhé a váži 2,8 g. Toto vylepšené pero má 0,7mm gumovú špičku, 4 096 úrovní citlivosti na tlak a je schopné zmeniť ťahy štetca, takže ponúka vysokú presnosť a výkonnosť a vďaka jednoduchému používaniu a presnosti je výbornou replikou skutočného pera. Umožňuje pohodlnejšie a intuitívnejšie písanie poznámok a kreslenie.

Galaxy Note8 aj S Pen majú odolnosť voči prachu a vode na úrovni IP68, čo znamená, že je ich možné použiť kdekoľvek a kedykoľvek užívateľov pochytí múza. Pretože pero neobsahuje batériu, nemusí sa dobíjať a je uložené priamo v telefónu, je hocikedy a kdekoľvek jednoducho dostupné.

Zdroj: Tlačová správa

9.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+