MojAndroid

Zariadenia značky Samsung disponujú užitočnou funkciou, ktoré vám umožnia rozdvojiť vaše aplikácie. Využijete to najmä v prípade, ak máte na niektorých sociálnych sieťach viacero účtov. V tomto článku si krok po kroku ukážeme, ako tak môžete učiniť.

Ako aktivovať duálny komunikátor?

Vo všeobecnosti aplikácie umožňujú prihlásenie súčasne iba do jedného účtu. Samozrejme, napríklad taký Messenger prichádza s možnosťou viacerých účtov. V jeden moment však ste limitovaný iba na jeden používateľský účet.

Máte teda viacero účtov vo WhatsAppe, na Facebooku alebo na Skype? Ak ste vlastníkom smartfónu s logom Samsung, môžete využiť natívne integrovanú funkciu, ktorá sa volá Duálny komunikátor.

samsung dual messenger

Funkcia, ktorú mnohí poznajú

Podľa webu SamMobile sa funkcia v prostredí juhokórejského výrobcu nachádza od verzie Androidu 8.0 Oreo. Ak by ste si želali ju použiť, musíme prejsť do nastavení vášho telefónu. Tu vyhľadajte Pokročilé funkcie. V tejto sekcii po scrollovaní smerom nadol uvidíte Duálny komunikátor.

samsung dual messenger

Ten vám od začiatku ponúkne pohľad na aplikácie, ktoré môžete rozdvojiť. Kópiu existujúcej appky urobíte kliknutím na prepínacie tlačidlo. Následne zvoľte možnosť Inštalovať. Vybraná aplikácia sa následne naklonuje a vy sa v nej môžete prihlásiť do iného účtu. Klonovaná appka bude označená malým symbolom na jej ikone.

samsung dua lmessenger

Existujú aj alternatívy

Spomenieme aj fakt, že touto šikovnou funkciou nedisponujú iba smartfóny Samsung. Vymoženosťou rozdvojenia aplikácií je známy napríklad aj čínsky Huawei, no pre tieto modely návod neplatí. Taktiež existovala aj aplikácia App Cloner, ktorá vám funkciu priniesla aj do vášho modelu. Tá bola dostupná zadarmo na stiahnutie z Google Play, dnes nájdeme už iba jej alternatívy.

Náš tip
Samsung Galaxy Fold: Prvý prípad poškodenia displeja upravenej verzie

1.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+