MojAndroid

Samsung by už v blízkej dobe mohol do svojich zariadení implementovať tzv. Kill Switch. Tento by mal na podnet majiteľa, výrobcovi, mobilným operátorom alebo dokonca vláde, umožniť zablokovať a úplne vymazať zariadenie napríklad po odcudzení alebo stratení. Zablokovaný smartfón už nebude možné použiť v žiadnej mobilnej sieti na svete a stane sa tak úplne nefunkčným pre komunikáciu. Nepomôže ani výmena SIM alebo iné metódy, zariadenie sa v podstate po jeho deaktivácii stáva nefunkčným.

samsung-logo

Juhokórejský výrobca patrí v súčasnosti na špičku a dodáva vo svete najviac smartfónov. Takáto funkcia je určite krokom vpred a mohla by obmedziť počty krádeží zariadení tohto typu. Zatiaľ nie sú známe žiadne technické podrobnosti a ani to, či bude podobná služba dostupná aj u nás. Samsung by ju však mal mať údajne hotovú už na budúci mesiac, kedy by ju mal začať sprístupňovať používateľom s kompatibilnými zariadeniami.

Zdroj: androidauthority 

17.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+