MojAndroid

Zatiaľ čo LG na CES 2016 ukázalo ohybný displej, Samsung tiež ukázal novinku so zaujímavým displejom. Tentokrát však nie ohybným, ale zabudovaným do chladničky. Nový kúsok spotrebiča do modernej kuchyne má neoficiálny názov “family hub refrigerator”, teda chladnička s rodinným hub-om, a okrem klasickej funkcie chladničky zrejme bude slúžiť aj na zábavu, či ako zdroj dôležitých informácií. Pre zatiaľ nevieme, aké funkcie táto chladnička prinesie, no z jej dotykových tlačidiel pod displejom usudzujeme, že v sebe bude mať zabudovaný operačný systém Android alebo vlastný systém spoločnosti Tizen.

Samsung Internet of Things Refrigerator

Samsung sa chce v tomto roku zamerať na výrobu zariadení pre inteligentné domácnosti, a tak môžeme očakávať, že okrem chladničky tento rok predstaví aj iné spotrebiče so zabudovaným displejom. Tie by medzi sebou mali navzájom komunikovať cez Internet vecí, ktorý sa neustále častejšie bude spomínať aj v našich končinách. A čo očakávať od inteligentnej chladničky? Tá vám môže povedať, aký máte na daný deň plán, čo všetko vám treba dokúpiť, aké bude počasie alebo vám len jednoducho pustí hudbu alebo seriál popri tom, ako večeriate. Cenu a dostupnosť tejto novinky sa dozvieme v priebehu najbližších dní.

samsung-chladnicka-1

Zdroj: TheVerge

4.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+