MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila na aktuálne prebiehajúcej výstave CES 2016 v Las Vegas novinku v podobe soundbaru s technológiou Dolby Atmos® a niekoľko vylepšených modelov Wireless Audio 360

„Nové modely audio produktov Samsung ponúkajú zákazníkom dokonalý zvuk, s ktorým sa ešte nemali možnosť v domácnosti stretnúť,“ povedal John JY Kim, viceprezident Visual Display Business v spoločnosti Samsung Electronics. „Kombinácia nového soundbaru s technológiou Dolby Atmos® a nových SUHD televízorov Samsung prináša užívateľom ten najlepší pôžitok z domácej filmovej zábavy,“ dodáva Kim.

Samsung a Dolby Atmos: priestorový pôsobivý zvuk s úchvatnými detailmi

Samsung HW-K950 je prvým soundbarom spoločnosti Samsung vybavený technológiou Dolby Atmos® a vôbec prvým soundbarom na trhu, ktorý túto technológiu preniesol aj do zadných bezdrôtových reproduktorov. Celá zostava HW-K950 poskytuje 5.1.4 kanálový zvuk. V tenkom dizajne s výškou iba 2,1″ disponuje soundbar tromi prednými a dvoma zadnými reproduktormi. Soundbar je možné tiež bezdrôtovo pripojiť k subwooferu aj zadným reproduktorovým jednotkám. Pre priestorové audio už nie je nutné využívať stropné reproduktory.

„Dolby Atmos® získal drvivú podporu od veľkých štúdií a pokračuje v expanzii do ďalších zariadení, vrátane nového soundbaru Samsung HW-K950, ktorý prináša bezkonkurenčný zvukový zážitok do domácností,“ povedal Doug Darrow, Senior Viceprezident Dolby Laboratories. „Používatelia tak môžu zažiť zvuk, ktorý k nim prichádza zo všetkých strán, a to aj zhora a s úžasnou jasnosťou, silou, detailmi aj hĺbkou.“

Nové farebné prírastky do série oceňovaných Wireless Audio 360

Samsung taktiež na veľtrhu predstavil celý rad nových farebných a vzorovaných prevedení reproduktorov Wireless Audio 360. Tie prináša zvuk do celej domácnosti a zároveň sú zaujímavou dekoráciou do každej miestnosti. Vďaka patentovanej technológii Ring Radiator môže byť reproduktor umiestnený kdekoľvek a pritom dokáže celý priestor naplniť kvalitným a vyváženým zvukom.

samsung-360-wireless-audio-ces-2016-1

Samsung opäť posúva hranicu v jednoduchosti dotykového ovládania týchto zariadení. Ovládať sa dajú aj prostredníctvom novej aplikácie v inteligentných hodinkách Gear S2 a Gear S či s aplikáciou Multiroom pre smartfóny a tablety. Nové Wireless audio 360 modely ponúkajú nové smart home funkcie vrátane zvukových oznámení a nastavení domáceho kina. Model R5 získal na veľtrhu CES 2016 v Las Vegas ocenenie za inovácie „Innovation Awards“.

Zdroj: TS

6.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+