MojAndroid

Juhokórejský gigant Samsung si pre vlastníkov ich ekosystému prichystal zaujímavú novinku. Reč je o Samsung Home Hub, ktorý pomáha zvládnuť správu inteligentnej domácnosti pomocou jedného centrálneho zariadenia. Ide prakticky o tablet, pomocou ktorého viete všetko ovládať.

Tablet, ktorý prepojí vašu smart domácnosť od firmy Samsung

Pokiaľ doma vlastníte inteligentné domáce spotrebiče, podporujúce platformu SmartThings, nový Home Hub sa vám pravdepodobne bude hodiť. Ide o pomocníka, ktorý ľuďom uľahčí a zefektívni vykonávanie domácich prác. Za pomoci umelej inteligencie dokáže svojmu používateľovi automaticky poskytnúť správne riešenia. Prostredníctvom zdieľaného zariadenia taktiež umožní ovládanie ostatným členom domácnosti.

Samsung Home Hub
Home Hub | Zdroj: Samsung.com

„Samsung Home Hub zaisťuje bezproblémové prepojenie v inteligentnej domácnosti a uľahčuje používateľom život tým, že rozumie ich preferenciám a podľa toho nastavuje ich domáce zariadenia a inteligentné spotrebiče,“ povedal Hyesoon Yang, výkonný viceprezident a vedúci tímu Customer Experience v oddelení Digital Appliances Business spoločnosti Samsung Electronics. „Konektivita našich zariadení a intuitívne rozhranie Home Hub umožňujú každému rýchlo sa vysporiadať so svojimi úlohami.“

Samsung Home Hub
Home Hub (Energy) | Zdroj: Samsung.com

Koncový používateľ sa tak vďaka Home Hub dokáže postarať o viacero vecí súčasne, pričom bude mať vždy prehľad o svojej inteligentnej domácnosti. Okrem ekosystému SmartThings táto novinka spolupracuje aj s podporovanými spotrebičmi s logom spoločnosti Samsung. Údajne sa prípadný záujemcovia v blízkej budúcnosti dočkajú aj podpory pre svetlá či dokonca elektronické zámky dverí.

Inteligentná domácnosť bude v Samsung Home Hub rozdelená na viacero kateģorií

Keď už sme spomenuli SmartThings, tak služby tejto platformy sú rozdelené do kategórií Cooking (Varenie), Clothing Care (Starostlivosť o oblečenie), Pet (Domáci miláčikovia), Air (Vzduch), Energy (Energia) a Home Care Wizard (Sprievodca starostlivosťou o domácnosť). Každá z týchto kategórií prepája zariadenia z daného segmentu. Vy tak budete mať každé z nich pod dohľadom a s možnosťou ich ovládania.

Samsung Home Hub
Home Hub (Cooking) | Zdroj: Samsung.com

Keď si to všetko zhrnieme, tak Home Hub je vlastne špeciálny tablet s 8,4-palcovou obrazovkou, ktorý funguje ako počas napájania v dokovacej stanici, tak aj v odpojenom stave. Ovládanie je možné aj hlasom, vďaka implementácii inteligentného asistenta Bixby. Na zariadení sa nachádza dvojica citlivých mikrofónov a dvojica reproduktorov. Home Hub tak dokáže zachytiť vaše príkazy aj z väčších vzdialeností.

Na záver spomenieme, že za svoju inovatívnosť získal Home Hub pred veľtrhom CES 2022 ocenenie CES Innovation Award od združenia Consumer Technology Association (CTA). Home Hub bude k dispozícii od marca najprv v Kórei a následne po celom svete.

9.1.2022
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+