MojAndroid

Samsung dnes nečakane odhalil nového hlasového asistenta Bixby. Ten má byť konkurenciou pre asistenta Google, Siri aj Alexu od Amazanu. Po prvýkrát sa s ním stretneme na novej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S8, pričom neskôr by mal byť súčasťou aj ďalších zariadení. Nehovoríme pritom iba o smartfónoch, ale aj o televízoroch a iných smart domácich elektrospotrebičoch.

Juhokórejský výrobca vyzdvihuje niekoľko základných vlastností asistenta. Ten by mal poskytnúť najmä komplexnosť, porozumenie kontextu, či schopnosť rozumieť príkazom aj vtedy, keď nebudú obsahovať všetky potrebné informácie.

Bixby má byť natoľko univerzálny, že ho bude možné využiť v podstate v akejkoľvek situácii. Asistent bude pomocou hlasových príkazov ovládať nielen vybrané funkcie zariadení, ale čokoľvek to, čo podporuje aplikácia či používateľské prostredie. Plne dokáže nahradiť teda aj dotyky na displeji.

Nový asistent má po vzore Google rozumieť aj kontextu konverzácie a poradí si aj s nedokončenými alebo nekompletnými frázami príkazov. Bixby teda bude dostatočne inteligentný na to, aby používateľovi porozumel aj vtedy, keď k danej úlohe neposkytne všetky potrebné informácie.

Ako presne bude novinka fungovať zatiaľ nevieme. Samsung žiadne praktické ukážky neukázal. Toho sa zrejme dočkáme až pri predstavení nových vlajkových lodí 29. marca. Dnes už ale vieme, že spoločnosť má s Bixby veľké plány. A hoci dnes je určený predovšetkým na použitie so smartfónmi, v budúcnosti by sa mal dostať aj do zvyšného portfólia smart produktov Samsungu. O tom, že Samsung to myslí vážne hovorí aj fakt, že na vývoji asistenta dnes pracuje viac ako 1000 inžinierov.

Zdroj: engadget

 

20.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+