MojAndroid

Samsung dnes nečakane odhalil nového hlasového asistenta Bixby. Ten má byť konkurenciou pre asistenta Google, Siri aj Alexu od Amazanu. Po prvýkrát sa s ním stretneme na novej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S8, pričom neskôr by mal byť súčasťou aj ďalších zariadení. Nehovoríme pritom iba o smartfónoch, ale aj o televízoroch a iných smart domácich elektrospotrebičoch.

Juhokórejský výrobca vyzdvihuje niekoľko základných vlastností asistenta. Ten by mal poskytnúť najmä komplexnosť, porozumenie kontextu, či schopnosť rozumieť príkazom aj vtedy, keď nebudú obsahovať všetky potrebné informácie.

Bixby má byť natoľko univerzálny, že ho bude možné využiť v podstate v akejkoľvek situácii. Asistent bude pomocou hlasových príkazov ovládať nielen vybrané funkcie zariadení, ale čokoľvek to, čo podporuje aplikácia či používateľské prostredie. Plne dokáže nahradiť teda aj dotyky na displeji.

Nový asistent má po vzore Google rozumieť aj kontextu konverzácie a poradí si aj s nedokončenými alebo nekompletnými frázami príkazov. Bixby teda bude dostatočne inteligentný na to, aby používateľovi porozumel aj vtedy, keď k danej úlohe neposkytne všetky potrebné informácie.

Ako presne bude novinka fungovať zatiaľ nevieme. Samsung žiadne praktické ukážky neukázal. Toho sa zrejme dočkáme až pri predstavení nových vlajkových lodí 29. marca. Dnes už ale vieme, že spoločnosť má s Bixby veľké plány. A hoci dnes je určený predovšetkým na použitie so smartfónmi, v budúcnosti by sa mal dostať aj do zvyšného portfólia smart produktov Samsungu. O tom, že Samsung to myslí vážne hovorí aj fakt, že na vývoji asistenta dnes pracuje viac ako 1000 inžinierov.

Zdroj: engadget

 

20.3.2017
 • nevidel som nikoho kto by používal S voice, tak asi potom nebude nikto používať ani toto, pokiaľ to nebude v slovenčine.

  • Andrej Sekula

   posledne co samsung trapi su slovaci a ich lokalizacia

   • gzdxf

    a povedz mi koho by to trapilo…. pre nejakych par stovak tisic pouzivatelov spravit vlastny jazyk…

    • piXie_SK

     Pár stovák tisíc? Vážne?

     • Rastislav Salamon

      sme smiesny trh pre Samsung uplne nezaujimavy

  • troska definuj to nikto :) ono svet pokracuje aj za hranicami slovenska ;)

   • myslel som slovensko presnejšie

    • gzdxf

     a kto na slovensku pouziva siri? tak ked su slovaci negramotni a anglinu nevedia tak co sa cudujes.

     • Siri som videl pár ľudí používať, ale hovorili k nej po anglicky…a skôr to bola „zábavka“ na pár minút…mne by po anglicky problém hovoriť nerobilo, len by mi vadilo mať prepnuy telefón do ENG kvôli tomu.

      • gzdxf

       hej este to nieje najlepsie premyslene

      • piXie_SK

       iOS mám v SK, Siri komunikuje v EN, nemusíš mať zariadenie v EN. V nastaveniach si vyberieš jazyk pre Siri, aký ti je najbližší.
       Problém sú samozrejme, ako písal niekto vyššie priezviská a mená. Ale na pár základných ako „call my wife/dad/mom“, to napr. do auta stačí.

       • No ale toto je zaujímavé, že kontakt máš pomenovaný napr. „mama“ a ty jej povieš „call mum“ a ona ti vytoci „mamu“, aj keď ty nemáš kontakt „mama“ pomenovaný „mum“.

        • piXie_SK

         Nie nemám to tak pomenované. Jednoducho prvý krát povieš „call my wife“ a preto že mám v HealthKit zadanú manželku ako kontaktnú osobu a akým vzťahom ku mne, Siri, vie kto je moja „wife“. Ak som skúšal otec / mama, tak si tipne alebo jednoducho sa spýta kto je moja mama / otec.

         • Aha, tak to len tak funguje na Google asistente potom. Myslel som si ze siri bude inteligentnejšia ale zjavne nieje.

      • Rastislav Salamon

       to s tym rovnakym jazykom rozhrania ako asistenta, je pekna blbost, rovnako je to u Cortany na Windows 10, preco by som nemohol pouzivat asistenta v anglictine ked mam WIndows po slovensky

     • Marek

      Tak skus vyslovovat mena a priezviska z kontaktov v anglictine ty chuj.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+