MojAndroid

Good Lock 2021 uviedla spoločnosť Samsung na začiatku roku pre vybrané smartfóny s nadstavbou One UI 3.0 a systémom Android 11. Je to utilita, ktorá s pomocou modulov sprístupní plný potenciál nadstavby bez nutnosti root oprávnenia. Podľa portálu XDA-developers ju teraz vylepšila aj o modul Task Changer.

Good Lock 2021 si môžete stiahnuť a nainštalovať z tohto linku. Utilita sa dá nainštalovať na smartfóny Samsungu s Androidom 8.0 Oreo a vyšším. Pre najnovšie funkcie a moduly bude ale potrebná novšia verzia systému a nadstavby One UI. Následne si už len treba vybrať a nainštalovať moduly, ktoré sú pre vás zaujímavé. Najzaujímavejšie moduly vybral portál AndroidPolice.

NavStar

NavStar je modul, ktorý dlhé roky slúžil v Good Lock pre navigáciu v systéme Android. Pretože ale v Android 10 prešiel Google na navigovanie pomocou gest, tak ho Samsung kvôli tomu musel aktualizovať. Nová verzia umožňuje nadefinovať gestá rôznym spôsobom. Napríklad odstrániť transparentný nádych pri zobrazovaní aplikácie, ktorá sa teraz zobrazí celá. Podobným spôsobom to funguje aj konkurenčnom systéme iOS. Link na stiahnutie.

Theme Park

Modul Theme Park je nástrojom na úpravu tém v nadstavbe One UI. V minulosti bolo v tomto module nutné extrahovať farbu z vybraného pozadia. V novej verzii je ale možné nadefinovať si farby podľa vlastnej vôle. Bez problémov môžete nadefinovať farbu každého prvku grafického rozhrania a nastaviť aj úroveň  rozmazania. Link na stiahnutie.

SoundAssistant

SoundAssistant ponúka veľa vylepšení a úprav pre panel hlasitosti. Napríklad funkcia Bluetooth Metronome vám umožní doladiť zvukové oneskorenie na zariadeniach Bluetooth a eliminovať tak problémy s latenciou. Stačí v nastaveniach posúvať zobrazený posúvač, kým šípka a zvuk nie sú v dokonalej synchronizácii. Najvhodnejšie využitie pri videách Youtube alebo Netlixu. Posunutím doprava sa zvuk oneskoruje a smerom doprava sa zvuk posúva pred obraz vo videu. Link na stiahnutie.

One Hand Operation+

One Hand Operation+ je veľmi obľúbeným modulom, pretože umožňuje nadefinovať rôzne akcie pre gesto posunutia z bočného kraja obrazovky. Jednotlivé nadefinované akcie sa spúšťajú podľa uhla posunutia prstu. Link na stiahnutie.

Home Up

Modul Home Up je nástrojom pre úpravu rýchleho zdieľanie zobrazeného obsahu. Môžete si nadefinovať zoznam možnosti zdieľania, kontaktov alebo aplikácií, ktoré sa majú zobraziť ako návrhy pre zdieľanie. Ak nejaká aplikácia umožňuje viaceré cesty zdieľania (Instagram Feed, Instagram Stories, Instagram Direct), tak ich môžete spojiť pod jednu ikonku. Link na stiahnutie.

Task Changer

Spoločnosť Samsung integrovala modul Task Changer do modulu Home Up, čím používateľom umožnila prispôsobiť si domovskú obrazovku One UI a aj obrazovku Naposledy spustených aplikácií pomocou jedného modulu. Podľa príspevku od používateľa omgitzmo na Reddite má Task Changer v module Home Up podporu aj pre Google gestá v systéme Android. Implementácia ale zatiaľ nie je plynulá a môžu sa objaviť trhnutia.

Task Changer 2021: The madlads over at Good Lock finally done it!! Task Changer is finally compatible with Google’s swipe gesture animation. It’s kinda buggy rn, it runs at like 30FPS choppy smoothness but this is progress! 🙌 from galaxys10

Ak si chcete vyskúšať novú implementáciu na svojom zariadení Samsung s nadstavbou One UI 3.0 alebo novšou, môžete postupovať podľa týchto krokov:

  • Nainštalujte si najnovšiu verziu modulu Home Up kliknutím na tento odkaz.
  • Kliknutím na tento odkaz stiahnete a nainštalujete najnovšie vydanie One UI Home.
  • Povoľte implementáciu posunutia prstom od spoločnosti Google tak, že prejdete na Nastavenia> Displej> Navigačný panel.
  • Otvorte modul Home Up a povoľte nástroj Task Changer.
  • Vyberte požadovaný typ rozloženia.
Náš tip
Aktuálne: Facebook má na Slovensku výpadok, nefunguje ani Messenger
27.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+