MojAndroid

Ako zvyčajne, aj tento rok by sa v auguste počas udalosti Unpacked 2023 dočkáme predstavenia nových skladacích modelov od firmy Samsung. Konkrétnejšie vonkajšia obrazovka smartfónu Samsung Galaxy Z Flip5 by mala prejsť inováciami. Bude väčšia a vhodnejšia na používanie s pokročilejšími aplikáciami, vrátane tých od Google. Informácie prináša web GizmoChina.

Samsung Galaxy Z Flip5 ponúkne väčší a praktickejší externý displej

Vzhľadom na to, že minulé generácie radu Galaxy Z Flip mali externé displeje s veľmi obmedzenými funkciami, nové správy nás veľmi potešili. Okrem používania jednoduchých skratiek, čítania notifikácií a získavania informácií z widgetov bude možné tento displej používať aj viac prakticky. Údajne by malo byť možné používať aplikácie, ako Google Mapy, Google Správy či dokonca aj YouTube. Samozrejme, aj samotný Samsung si prichystá vlastné aplikácie špeciálne optimalizované pre tento vonkajší zobrazovač.

Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5 príde s renovovaným vonkajším zobrazovačom | Zdroj: GizmoChina.com

Externá obrazovka pripravovaného Samsungu Galaxy Z Flip5 by mala mať 3,4-palcovú uhlopriečku. Pre porovnanie, Samsung Galaxy Z Flip4 má displej o 1,9-palcovej uhlopriečke. Jeho veľkosť však aj tak nebude mať na konkurenčný telefón Motorola moto razr 40 ultra, ktorá disponuje 3,6-palcovým vonkajším displejom.

Obe pripravované skladacie novinky značky Samsung budú používať procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a nový ohýbací mechanizmus. Model Galaxy Z Flip5 prinesie vnútorný displej o uhlopriečke 6,7 palcov s Full HD+ rozlíšením. Pôjde samozrejme o AMOLED panel so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Zadné fotoaparáty budú pravdepodobne dva s 12 MP rozlíšením.

Náš tip
Xiaomi 13 Ultra sa dostáva na globálny trh. Takáto je cena
13.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+