MojAndroid

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G je pre juhokórejského výrobcu prvým skutočne úspešným skladacím smartfónom. Dominoval tomuto trhu v minulom štvrťroku a podľa portálu SamMobile by tomu malo byť tak aj v tomto.

December bol pre Samsung na trhu skladacích smartfónov mimoriadne úspešný

Podľa štatistiky DSCC vyrobila spoločnosť Samsung v decembri 2021 približne 1,4 milióna skladacích smartfónov, čo predstavuje medziročný nárast o neuveriteľných 3 435 %.  Samsung Galaxy Z Flip 3 5G bol v tomto období najúspešnejším skladacím modelom s takmer 1 miliónom vyrobených kusov behom jedného mesiaca.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip 3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Najväčšími trhmi so skladacími telefónmi boli podľa štatistiky v roku 2021 Južná Kórea, Európa a USA. Dopyt medziročne stúpal najmä v USA. Tento rok sa očakáva, že dopyt si v prvom štvrťroku udrží stúpajúci trend najmä v Európe. Práve na tomto trhu by mohol Samsung distribuovať 56 % svojej  výrobnej kapacity skladacích zariadení.

Produkcia skladacích smartfónov Samsungu podľa regiónov | Zdroj: SamMobile.com

Galaxy Z Flip 3 5G by mal tvoriť až 70 % produkcie Samsungu na trhu skladacích smartfónov v Q1 2022

Produkcia skladacích Samsung zariadení by v prvom štvrťroku mala medziročne vzrásť o 568 % a presiahnuť 1,5 milióna kusov.  Podľa odhadov analytikov by mal síce druhom štvrťroku dopyt klesnúť o takmer 60 %, v tom prvom však bude spoločnosť Samsung v kladných číslach. Z veľkej časti sa o to postará model Samsung Galaxy Z Flip 3 5G.

Toto štýlové véčko by malo tvoriť 70 % produkcie skladacích smartfónov Samsungu. Spoločnosť Samsung tiež očakáva, že v roku 2022 dodá 3 milióny skladacích panelov. Analytici predpokladajú, že ceny skladacích smartfónov budú do 3. štvrťroka postupne klesať, čo by mohlo súvisieť s očakávaným predstavením modelov Galaxy Z Flip 4 a Z Fold 4.

Náš tip
Xiaomi pripravuje cenovo dostupný smartfón s ohybným displejom
21.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+