MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Žiaden AMOLED

Displej má uhlopriečku 5 palcov. Bavíme sa o TFT paneli, v žiadnom prípade nie o AMOLED, čo je vcelku škoda. Samsung práve na tomto komponente šetril, čomu napovedá aj HD rozlíšenie (1280 x 720 pixelov, pomer strán 16:9). Na piatich palcoch však ide o úplne dostatočnú hodnotu a nikto sa nebude sťažovať.

Na čo sa však sťažovať možno budete, je jeho čitateľnosť na priamom slnku. Minimálny jas taktiež nemusí niekomu v úplnej tme vyhovovať. Na druhej strane nás teší, že sa na displeji nenachádza žiaden výrez a stretneme sa s klasickým rámčekom. Pozorovacie uhly boli slušné, farby trochu zaostávali. V systéme nechýbajú nastavenia pre displej, ako veľkosť písma či filter modrého svetla.

Výkon a pamäť: Sympatické prekvapenie

O pohon zariadenia sa stará čipset Samsung Exynos 7885. Ten sa skladá z dvoch výkonných a šiestich úsporných jadier. Jeho výkon je úplne dostatočný na takmer všetky aplikácie či stredne náročné hry. Občas sme sa stretli s miernym zaváhaním či zásekom animácie prostredia, no to berieme s rezervou.

Smartfón bol počas doby používania rýchly a celkovo v nás zanechal kladný dojem. 3 GB operačná pamäť spolu s 32 GB úložného priestoru postačia väčšine používateľov. Internú pamäť je pritom možné rozšíriť pomocou microSD karty do veľkosti 512 GB.

Samsung Xcover 4S fotoaparát

Za bežných okolností by sme v recenzii uviedli aj počet bodov v AnTuTu Benchmark, no žiaľ, z neznámych dôvodov sa nám nepodarilo túto aplikáciu do telefónu nainštalovať. Tento procesor však v programe často o málo predčí hranicu 100 000 bodov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

23.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+