MojAndroid

Aktualizované 22. januára o 10:20:

Už aj naši čitatelia nám potvrdzujú, že aktualizácia dorazila aj na Slovensko. Aktualizácia má veľkosť viac ako 1,7 GB a skutočne prináša všetky novinky, na ktoré sa majitelia vlajkových lodí spoločnosti Samsung tak dlho tešili. Vzhľadom na veľkosť súboru však odporúčame sťahovať ho cez rýchlu a spoľahlivú Wi-Fi sieť. Po inštalácii nám môžete vaše prvé dojmy z nového systému zanechať v diskusii pod článkom.

Za tip ďakujeme čitateľovi Matejovi.

Napriek tomu, že Android Pie bol predstavený už pred niekoľkými mesiacmi, zdá sa, že nie všetky vlajkové lode ho dostali a stále bežia na staršej verzii. Samsung sa rozhodol potešiť majiteľov ich súčasných vlajkových lodí na Vianoce aktualizáciou, na ktorú už dlho čakajú.

Skôr, než bolo povedané

Android Pie je čoraz žiadanejší. Nespokojní sú hlavne majitelia súčasných vlajkových lodí. Už aj niektoré modely strednej triedy dostali aktualizáciu, zatiaľ čo tie prémiové zaostávajú. Samsung prisľúbil, že Android 9.0 Pie pre modely S9 a S9+ vyjde oficiálne až v januári (predpokladalo sa, že aktualizácia vyjde zároveň s tou na One UI). Teraz ale Kórejčania prekvapili svet, keď sa na týchto modeloch začal zjavovať najnovší Android.

Majitelia modelov Galaxy S9 a S9+ potvrdili stabilný Android 9.0 Pie v niekoľkých krajinách
Majitelia modelov Galaxy S9 a S9+ potvrdili stabilný Android 9.0 Pie v niekoľkých krajinách

Možno nie celosvetovo

Android 9.0 Pie zatiaľ nie je pre modely Samsung Galaxy S9 a S9+ potvrdený celosvetovo. Na Reddite sa objavili hlásenia hlavne z Európy a Blízkeho východu. Novým operačným systémom sa stihli pochváliť majitelia zo Švajčiarska, Talianska a Spojených arabských emirátov. Potvrdený bol aj v Nemecku. Niektorí z nich povedali, že aktualizáciu dostali po nainštalovaní decembrového bezpečnostného balíčku.

Dostali ste aj vy aktualizáciu Android 9.0 Pie na svoj Samsung Galaxy S9, alebo S9+? Dajte nám to vedieť v diskusii pod článkom. A ak ste ju nedostali, nemusíte si zúfať, lebo určite príde už čoskoro.

Aj Samsung Galaxy Tab S4

Najlepší tablet od Samsungu tiež v týchto dňoch dostáva aktualizáciu, nejedná sa však o najnovší Android, ale o decembrovú bezpečnostnú záplatu.

Za tip na aktualizáciu Samsungu Galaxy Tab S4 ďakujeme nášmu čitateľovi KalichVydra.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samsung Galaxy A8 2018, S7 a iné dostávajú decembrovú bezpečnostnú záplatu

Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 dostáva druhú betaverziu Android 9.0 Pie

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.1.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+