MojAndroid

Vlajkové lode od spoločnosti Samsung sú vo väčšine prípadov dostupné v dvoch podstatne odlišných variantoch, a to s procesormi Exynos Snapdragon. Dostupnosť týchto rôznych variantov záleží najmä od oblasti, v ktorej sa daný telefón predáva. Skúsenejší Androiďák určite vie, že od samotného čipsetu závisí aj chod celého zariadenia, a niekedy aj väčšina jeho dostupných funkcií. Modely, ako Samsung Galaxy S8, S8 Plus či Note 8 sa, samozrejme, taktiež predávajú vo verzii s čipsetmi Exynos 8895 a Snapdragon 835.

Stratený potenciál čipsetu?

Čip Exynos 8895 podporuje nahrávanie 4K videí pri 60 snímkoch za sekundu, zatiaľ čo verzie so Snapdragonom podporujú videá v 4K pri nižších 30 FPS. Tento rozdiel je podstatne citeľný v plynulosti videí. Samsung sa preto rozhodol úplne zakázať videá s vyššou snímkovou frekvenciou, aby oba varianty boli čo najviac podobné. Pre majiteľov tohto modelu v Exynos verzii je to veľká škoda, pretože skvelá vlastnosť tohto čipsetu bola samotným výrobcom odstránená z telefónu. Existuje však spôsob, ako videá na tomto zariadení nahrávať aj v 60 FPS, a to bez jedinej straty na kvalite či rozlíšení videa. Je však na to potrebná aplikácia.

Je spôsob, akým povoliť 4K 60 FPS na Exynos verzii?

Vďaka členovi XDA komunity, s menom KunkerLV, existuje jednoduchý tweak, a po jeho aplikácii je možné nahrávať videá zodpovedajúce týmto parametrom. Funkčnosť je overená na modeloch Samsung Galaxy S8 a Samsung Galaxy Note 8. Nie je žiadna zmienka o Samsungu Galaxy S8 Plus, nuž očakáva sa, že to bude fungovať aj na tomto zariadení, pretože disponuje rovnakým čipsetom ako dva spomínané modely, a navyše množstvo ľudí online už potvrdilo funkčnosť aj na tomto smartfóne. Najlepšou správou je, že zariadenie nemusí mať spravený root, aby to mohlo všetko plne fungovať. Dodáme, že po aplikovaní týchto tweakov budete stále dostávať aktualizácie operačného systému Android, a vaša záruka na telefón ostane nezmenená.

Ako na to?

  1. Stiahnite si to vášho smartfónu tento .apk súbor.
  2. Aplikáciu otvorte, prejdite do nastavení (Settings), kliknite na posledný riadok, a následne stlačte “Edit Camera Script”.
  3. Vložte do poľa tento kód a stlačte “Apply”.

Kód:

preview-size=%pref_width%x%pref_height%
video-size=%video_width%x%video_height%
camera-mode=1
cam_mode=1
cam-mode=1
video-hfr=60
preview-fps-range=60000,60000

4. V nastaveniach v aplikácií zvoľte 4K video pri 60 FPS.

Záver

Ak ste všetko spravili správne, budete mať možnosť v tejto aplikácii nahrávať videá v rozlíšení 4K pri snímkovej frekvencii 60 FPS. Znova upozorňujeme, že tieto tweaky sú funkčné len na zariadeniach Samsung Galaxy S8, S8 Plus a Note 8 – vo verziách s procesormi Exynos. Na inštaláciu tejto aplikácie je taktiež nutné povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov. Ak ste sa napokon rozhodli si to vyskúšať, nezabudnite nám vaše dojmy napísať dolu do diskusie!

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samsung prináša akciu s výkupom telefónu. S9 môžete mať za 49 EUR!

Náš tip
Ako získať launcher z najnovších Samsungov aj na staršie Samsung zariadenia?

Náš tip
Aktualizácia pre Samsung Galaxy Note 9 vylepší fotografie

4.10.2018
Zdroj: sammobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+