MojAndroid

Vrece s informáciami o pripravovanom zariadení Samsung Galaxy S7 sa tento týždeň naplno roztrhlo. Iba dnes sme vám priniesli informáciu, podľa ktorej by mala novinka od Samsungu disponovať 20-megapixelovým fotografickým snímačomod Sony, ktorý je v mobilnom svete veľmi populárny. Ďalšie uniknuté informácie ale naznačujú, že sa tak možno nestane a Samsung nakoniec zvolí neštandardné 12 MP riešenie s oveľa väčším snímačom.

Snímač na novom Galaxy S7 by mohol mať veľkosť až 1/2 palcu a spomínané rozlíšenie 12 MP. Výhodou by tiež mala byť veľkosť jednotlivých pixelov, ktorá bude určite väčšia, ako 1,12 mikrónu pri 20 MP snímači či 1,2 mikrónu pri 16 MP snímači. Okrem toho by nový fotoaparát mal disponovať aj technológiou dual-PD (duálna fotodióda).

Podobný prístup zvoli pri vývoji najnovších Nexus smartfónov LG a Huawei, ktoré tiež ponúkajú fotoaparát s nižším rozlíšením, no veľmi dobrým spracovaním. Najväčším nedostatkom súčasných fotoaparátov na mobilných zariadeniach je stále nízka kvalita fotografií v zlom osvetlení a zväčšovanie snímača je jedným z dobrých krokov, ako tento nedostatok minimalizovať. Vzhľadom na to, že v priebehu jedného dňa sme počuli už dve rôzne verzie o fotoaparátoch v pripravovanej vlajkovej lodi od Samsungu, však ostávame voči týmto informáciám trochu skeptickí. Na oficiálne potvrdenie, resp. vyvrátenie týchto dohadov si ešte budeme musieť počkať, a tak nám zostáva iba dúfať, že sa inžinieri v Samsungu nakoniec rozhodnú správne a prinesú pre užívateľov ten najlepší fotografický zážitok.

Zdroj: Weibo via SamMobile

3.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+