MojAndroid

Samsung je lídrom na trhu Android zariadení, a tak je prirodzené, že príchod jeho novej vlajkovej lode vzbudzuje najväčšie očakávania. O Samsungu Galaxy S7 vám nepíšeme prvýkrát a zrejme ani posledný. Najnovšie informácie, ktoré na web publikoval The Wall Street Journal, však prinášajú nový dych umierajúcim dohadom o Samsungu Galaxy S7. Ten by mal priniesť niekoľko praktických inovácií, medzi ktoré bude patriť napríklad aj Force Touch displej, aký momentálne ponúka napríklad iPhone 6S.

samsung-galaxy-s6-edge-plus-2

Displej nového Samsungu tak bdue citlivý na tlak, čo umožní výrobcovi do systému implementovať niekoľko noviniek, napríklad náhľad fotografií alebo vyvolanie kontextového menu. Práve Samsung do svojej nadstavby v minulosti prineisol inovatívne funkcie, ako napríklad špeciálne ovládanie stylusom alebo sledovanie pohľadu, a tak sa naozaj tešíme na to, ako si poradí s výzvou v podobe Force Touch displeja. Je možné, že tento typ displeja pre Samsung bude vyrábať Synaptics, ktorý len prednedávnom vyhlásil túto kórejskú spoločnosť za jedného zo svojich kľúčových partnerov. Je tak možné, že displej bude vyrobený ClearForce technológiou, ktorá umožňuje používateľovi okrem spomínaných funkcií priniesť napríklad pokrokové ovládanie hier, či odomykanie obrazovky.

Náš tip
Samsung Galaxy S7 sa bude podobať na Galaxy S6, zmeny sa udejú najmä pod kapotou

Okrem nového displeja má Galaxy S7 priniesť aj vylepšenú kameru, ktorá už nebude vytŕčať z konštrukcie smartfónu a hovorí sa aj o možnej integrácii skeneru oka, ktorý by sa stal ďalším evolučným krokom v bezpečnosti mobilných zariadení. WSJ ďalej spomína aj prítomnosť microUSB Type-C konektora pre rýchle nabíjanie a prenos dát, ako aj podporu pre microSD karty, ktorá už bola spomínaná v skorších dohadoch.

Nexus-6P-5

Samozrejmosťou sú dve verzie zariadenia – flat a edge, teda rovná a zahnutá. Práve edge verzia má ale podľa dohadov priniesť absenciu microSD karty, a to kvôli zahnutým okrajom displeja, kde by mal byť slot na pamäťové médium umiestnený. Najnovšie informácie spomínajú aj dátum predstavenia – február 2016 na MWC v Barcelone – a dátum uvedenia na trh – marec 2016. Cena, ani ďalšie detaily zatiaľ známe nie sú.

Zdroj: WSJ

14.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+