MojAndroid

Samsung predstavuje svoje zariadenia takmer každý mesiac, no napriek tomu si najviac pozornosti už tradične užijú zariadenia Galaxy S. Tohtoročná vlajková loď Samsung Galaxy S5 je už v predaji pomerne dlho a onedlho už bude k dispozícii aj nástupca v podaní Galaxy S6. O tejto novinke zatiaľ nie je známych veľa informácií, no podľa posledných dohadov plánuje kórejský výrobca úplne pretvoriť svoju najúspešnejšiu líniu smartfónov. Najnovšie informácie teraz naznačujú, že Samsung Galaxy S6 ponúkne úplne nový tvar zariadenia.

Novinka by mala kopírovať netradičný zahnutý displej z väčšieho súrodenca Samsung Galaxy Note Edge. Narozdiel od modelu z edície Note však bude mať Galaxy S6 podľa všetkého displej zahnutý na oboch bočných hranách. Takéto zariadenie by bolo na trhu jedinečné, no bolo by zaujímavé, keby sa Samsung rozhodne ísť týmto smerom. Smartfóny rodiny Galaxy S boli doteraz väčšinou synonymom pre smartfóny klasického tvaru určené pre čo najširšie publikum. Ak sú ale tieto informácie pravdivé, novinka by ponúkla zaujímavý futuristický vzhľad, ktorý by rozhodne vyčnieval z radu.

Samsung-Galaxy-Note-edge-2

Pripravovaný smartfón je momentálne označovaný ako Project Zero, čo naznačuje, že sa Samsung chystá začať s novinkou úplne od nuly. Podľa aktuálnych dohadov by Samsung Galaxy S6 mal ponúknuť procesor Qualcomm Snapdragon 810, 16-megapixelovú, alebo 20-megapixelovú hlavnú kameru a vylepšený 5-megapixelový predný fotoaparát. Tieto novinky spolu s informáciami o pripravovanom 4K displeji pre smartfóny od Samsungu vyvolávajú veľa otázok. Dôraz spoločnosti na materiály v konštrukcii smartfónov sa zasa odrazil na novej A-sérii smartfónov. Aj preto sme ostávajú fanúšikovia čoraz netrpezlivejší a plní očakávania. Zdá sa totiž, že Samsung má na ďalší rok prichystaných naozaj veľmi veľa prekvapení, ktoré môžu opäť nastoliť rastúci trend v hospodárení spoločnosti.

Zdroj: KoreaHerald via PhoneArena

7.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+